Personální agentura a její výhody

V současné době je personální agentura velmi důležitá při hledání pracovních míst. Její výhodou je, že se u ní soustředí nabídky mnoha společností a uchazeč má tak mnohem vyšší šanci, že dostane práci rychle.

Personální agentura Žirafa.cz
Personální agentura Žirafa.cz

Řada uchazečů o práci se spolupráci s personální agenturou vyhýbá kvůli tomu, že se výběrové řízení nekoná přímo u zaměstnavatele. To je však naopak velká přednost. Personální konzultant klienta zastoupí, vystupuje na jedné straně jako ten kdo hodnotí a na druhé straně jako poradce. Umí vám poradit jak správně napsat životopis, vylepšit svou celkovou prezentaci, řekne vám, jaké jsou vaše možnosti na trhu práce nebo poradí, jak lépe při pohovoru formulovat odpovědi na dané otázky.

Pomoc při hledání práce – personální agentura

Personální agentura zaměstnává kvalifikované personální konzultanty, kteří vám pomohou i v případě, že jednáte o určité pracovní nabídce. Jako uchazeči vám poskytnou velmi cenné rady o budoucím zaměstnavateli ještě dříve, než se s ním setkáte osobně. Dozvíte se více informací o firemní kultuře, o osobě, která s vámi povede pohovor a také o vlastním průběhu pohovoru – v jakém proběhne jazyce, zda vám bude zadán test, apod. Díky těmto informacím se na pohovor můžete mnohem lépe připravit oproti ostatním kandidátům, kteří jen odpoví na daný inzerát v tisku či z vývěsky úřadu práce. V případě, že se vám místo nepodaří získat, pracovník agentury vám umožní využít i právě poradenství.

Chcete-li, aby vám s hledáním práce pomohla personální agentura, pak nenechávejte výběr náhodě. Ověřte si, jaké má konkrétní personální agentura reference, jak dlouho na trhu práce působí a jaké má postavení. Při výběru agentury vezměte v potaz také to, v jakém oboru hledáte práci. Agentura nesmí od svých uchazečů vybírat žádné poplatky, naopak poskytne uchazečům mnoho výhod.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Předchozí článekJak získat dobré nabídky? Vložte svou poptávku na ePoptávka.cz
Další článekPráce, jak ji získat snadno a rychle?