Projekty domů nám pomohou splnit naše sny. V případě, že si necháte vypracovat projekt na míru, zahrne do něj architekt rovnou všechny vaše požadavky. Typové projekty vám umožní vybrat si z nabídky domů podle katalogu.

Důležité parametry pro projekty domů

Vybíráte-li si projekty domů, zcela jistě už máte vybraný stavební pozemek. Tomu se musí samotné projekty přizpůsobit, stejně jako rázu okolní krajiny, dalším domům a požadavkům stavebního úřadu. Mezi nejoblíbenější patří bungalovy a moderní dřevostavby.  Dům musí být správně umístěn na pozemek, rovněž musí být dodrženy tyto parametry:

Orientace domu na pozemku – nízkoenergetické úsporné domy musí být okny orientovány na jih nebo jihozápad. Dokáží ušetřit až 40% z nákladů na vytápění ročně. Snadno se dá spočítat náročnost vašeho domu i vaše provozní náklady. S tím souvisí také tvar domu, který by měl být jednoduché a bez nejrůznějších výklenků, které způsobují tepelné ztráty objektu.

Projekty domů od Prozi
Projekty domů od Prozi

Projekty domů a jejich návrhy

Správný výběr izolace – projekty domů nejsou jen o velikosti a tvaru domů, ale je důležitý také materiál. Při výběru materiálu se bere v potaz parametr součinitel tepelné vodivosti, který udává tepelnou vodivost jednotlivých materiálů. Kvalitní materiál má nízké hodnoty.

U domu je potřeba zvolit také způsob vytápění – projekty domů musí obsahovat úsporné systémy vytápění a solární kolektory pro ohřev vody. Záleží i na větrání – I v nízkoenergetickém domě lze větrat, ale v zimě tímto způsobem uniká až 70% tepla a je proto nutné řešit rekuperaci.

Projekty domů v katalogu

Projekty domů si můžete vybrat individuální nebo katalogové. Nejprve si ujasněte, co od projektu očekáváte, jaký by měl být váš dům, kolik chcete do projektu investovat. Nezapomeňte, že katalogové projekty získáte ihned, ale je potřeba je často přizpůsobit vašim potřebám.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

 

Předchozí článekCo je vlastně superhrubá mzda?
Další článekPořiďte pánům na Vánoce originální trička značky Diffenity