Každý z nás změní práci několikrát za život. Moderní doba to umožňuje častěji, než dříve. Kdy uvažovat o změně práce?

V případě, že se změnil váš život

Když jste si vybírali svou původní profesi, byl váš život nejspíš úplně jiný, než dnes. Byli jste svobodní a bez závazků? Ne každému po letech vyhovuje náročné tempo jeho práce nebo služební cesty, apod. Je vhodné hledat práci, která bude odpovídat potřebám rodiny.

Trpíte syndromem vyhoření, práce vás nebaví? 

Těšila vás vaše práce tak, že jste vstávali mnohem dříve a těšili se, co vám nový den v práci přinese? Dnes se cítíte unavení, bez nápadu, bez chuti cokoliv dělat? Je nejvyšší čas pustit se do hledání práce, ve které budete dostatečně motivovaní a bude vás inspirovat.

Práce
Práce

Chcete vyměnit svou velmi stresující práci za klidnější

Některá zaměstnání vyžadují každodenní stres. Ne každý však vydrží po dlouhou dobu rychlé pracovní tempo, maximální vytíženost a neustálý stres. Obáváte se o své duševní i fyzické zdraví? Pusťte se do hledání jiného zaměstnání.

Vaše současná práce vás nenaplňuje

Jste už dlouho na jedné pozici, povýšení či kariérní růst je v nedohlednu a práce vás nenaplňuje? Je potřeba se pustit do hledání nové. Máte tak šanci čelit novým výzvám a příležitostem.

Máte malý plat, řešením je změna práce

Jedním z nejčastějších důvodů proč se rozhodnout pro změnu práce, je nízký plat. Máte vysoké náklady na život a z platu nevyžijete a šéf vám nepřidá? Je na čase se poohlédnout jinde. Jste-li ve své práci skutečně dobří, je možné, že vás osloví konkurence s lepší platovou nabídkou.

Vyhlídky na dobrou práci ve vašem oboru jsou neperspektivní

Děláte dlouho v jednom oboru a díky automatizování mnoha procesů střídají lidi na jejich pozici stroje? Pak je řešením práce v jiném oboru, který vás bude bavit. Nemůžete dlouho najít práci? Pak využijte možnosti rekvalifikace.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

In-In.cz

GoldBach.cz

Brilante.cz

Předchozí článekPřipravte se na Vánoce dopředu a splaťte půjčku ještě před svátky
Další článekRady a tipy pro výběr batohu