Chcete koupit své kamarádce, ženě, manželce či přítelkyni šperk, ale nevíte jak si poradit s jeho výběrem?

K jaké příležitosti koupit šperk?

Před samotným výběrem šperku je potřeba si uvědomit, k jaké příležitosti jej chcete koupit. Půjde o dárek k Vánocům, výročí či narozeninám? Chcete své ženě jen udělat radost a koupit ji náušnice jen tak, bez důvodu? Všechny tyto okolnosti mají zásadní vliv na výběr šperku.

press news media

Jaký vybrat typ šperku?

Je důležité zvážit, zda chcete koupit náušnice, náramek, prstýnek, řetízek nebo rovnou celý set.

Náušnice – jsou velmi praktickým doplňkem téměř pro každou ženu. Náušnice mohou být visací, kruhové, s puzetou, v mnoha barvách a variantách.

Prsten – často nejde jen o dárek pro radost, často symbolizuje lásku. Prsteny lze koupit klasické, ale i zásnubní a snubní. Důležitý je důvod, proč jej kupujete a co má symbolizovat.

Náhrdelník – pro slavnostní příležitosti se hodí náhrdelník. Ženy vybírají dle typu příležitosti a typu šatů, které mají na sobě.

press news media

Náramek – náramek ocení i sportovně založené ženy. Mladé dívky nosí také náramek na kotníku. Náramek může být jemný nebo naopak masivní. Vybírat můžete zlato, stříbro, chirurgickou ocel nebo bižuterii.

Typ šperku podle typu ženy

Při hledání vhodného šperku si můžete pomoci také podle toho, jaký je žena typ. Pokud si nevíte rady, poradí vám s výběrem personál obchodu, kde šperk kupujete. Všímejte si také toho, co žena nejčastěji nosí na sobě, jaké má ráda šperky, zda volí výrazné nebo raději decentní.  Nosí jen řetízek nebo i náramek?

press news media

Při nákupu šperku zohledněte také věk nositelky. Starší dámu nejspíš nepotěšíte infantilními růžovými beruškami a sportovně založenou mladou dívku zase naopak velmi potěší náramek z chirurgické oceli.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Předchozí článekLenovo oznámilo datum dostupnosti notebooku Legion Y720 na našem trhu
Další článekUltrazvukové špachtle pomůže s problematickou pokožkou