Je jednou z mála jistot, které v životě máme, že po zimě opět přijde jaro. A jakkoliv nám umí zima poskytnout možnosti k zábavě v podobě zimních sportů, jakkoliv je v našich končinách neodmyslitelně spjata s kouzlem Vánoc, většina z nás ráda uvítá konec krátkých dnů a dlouhých nocí i nepříjemně nízkých teplot. Až ale budeme oslavovat příchod jara, mějme na paměti i to, že změna ročních období sebou přináší i nepříjemnosti v podobě tzv. „jarní únavy“. Pokud se na ní ale dokážeme připravit a nenecháme se jí zaskočit, radost z příchodu jara nám jistě nezkazí. Není to nic těžkého, zkuste se řídit těmito jednoduchými pravidly a sami pocítíte ten rozdíl…

Pravidlo č. 1 – Přizpůsobte svůj jídelníček

První rada není příliš originální, ale bez ní to zkrátka nepůjde. Jestliže jste přes zimu tak jako mnozí jiní šidili přísun vitamínů a dalších užitečných látek v podobě ovoce a zeleniny, je na čase se opět pustit do jejich pravidelné konzumace.

kuskus

Pravidlo č. 2 – Detoxikace organismu

V jarním období uděláte nejlépe, když se na čas vzdáte nejen alkoholu, nikotinu či jakýchkoliv jiných chemických látek v podobě léků, které nejsou nezbytné, ale radikálně omezíte i přísun kofeinu a cukru.

Pravidlo č. 3 – Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Citát uvedený v nadpisu nebyl sice vymyšlen pro překonávání jarní únavy, ale hodí se více než dobře. Pokud jste přes zimu nechali své tělo odpočívat, nejste jistě sami. Na konci zimního období je ale důležité opět začít cvičit. Nevěřili byste, jak moc vám cvičení v přemáhání jarní únavy pomáhá.

Pravidlo č. 4 – Dostatek spánku

Dostatečně dlouhý spánek je důležitý nejen na jaře ale v obdobích zvýšené únavy je obzvláště důležitý. Neokrádejte se tedy o svůj odpočinek a spěte alespoň sedm hodin denně. Umožníte tak tělu regeneraci, a to si snadněji poradí s nástrahami změny ročních období.

spánek

Pravidlo č. 5 – Užijte si to

Jaro je nejhezčí roční období tak toho využijte a vyrazte do přírody. Taková procházka krajinou v rozpuku může být pro vaši psychickou pohodu i pro uvolnění napětí v každém svalu vašeho těla více než jakýkoliv syntetický vitamín nebo jiný podpůrný prostředek. Nezapomínejte, že jaro je obdobím znovuzrození a života, což ale doma jen těžko pocítíte.

Z výše uvedených několika málo bodů je zřejmé, že zůstat na jaře v dobré kondici není vůbec žádná věda. Stačí dodržovat několik málo jednoduchých pravidel a jarní únava bude problémem jen a pouze vašeho okolí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz