Vlasy jsou pýchou nejen žen, ale také mužů. Jen málokdo si uvědomuje, že i vlasy jsou součástí našeho celkového vzhledu a že i vlasy se podílí na dobrém prvním dojmu, který uděláme, když někoho vidíme opravdu úplně poprvé. A jelikož dobrý první dojem způsobují jenom vlasy zdravé, nikoli tedy vlasy lámavé, vypadávající, nezdravě vypadající nebo nedostatečně vyživené, je třeba se o vlasy starat jen kvalitními produkty těch nejlepších značek na trhu. Co třeba šampony z drogerií nahradit kvalitními produkty značky Maria Nila, Kérastase nebo jinou podobnou značkou stejně kvalitní?

Abyste se však o vlasy mohli dobře starat, je třeba je poznat. Pojďme si proto prozradit to nejzajímavější o vlasech, co jste možná doposud nevěděli. 

Zajímavosti o vlasech

  • Věděli jste, že vlasy vyrostou za den o zhruba půl milimetru? Za měsíc tak mohou vyrůst až o jeden a půl centimetru. 
  • Věděli jste, že vlasy po ramena rostou v průměru dva roky? Na vlasy až po zadeček si tedy musíte dlouhá léta počkat. Odborníci jsou toho názoru, že na vlasy do pasu se čeká dlouhých sedm let. 
  • Věděli jste, že jeden vlas může vydržet zatížení až sto kilogramů? Až dvanáct tisíc kilogramů dokážou unést vlasy jednoho jediného člověka. To je třeba váha dvou slonů nebo deset automobilů značky Škoda Octavia. Samozřejmě takto silné vlasy jsou jenom vlasy dobře opečovávané a vlasy, na které jsou používané zmiňované kvalitní produkty vlasové kosmetiky. 
  • Věděli jste, že každý vlas je jinak tvarovaný, a to podle rasy? Asijské vlasy mají třeba vlasy kulaté, běloši mají zase vlasy do oválného tvaru a černoši, respektive africké rasy mají vlasy takřka ploché. 
  • Věděli jste, že průměrný dospělý člověk má na hlavě zhruba sto tisíc vlasů? Po vypadávání se zase obnoví. 
  • Věděli jste, že počet vlasů, které máme na hlavě, se také liší podle barvy? Blonďatí lidé mají v průměru na hlavě 140 tisíc vlasů, tmavovlasí lidé zhruba sto tisíc vlasů a zrzci mají na hlavě kolem devadesáti tisíc vlasů. 
Předchozí článekChlap v pravém slova smyslu má ty správné doplňky
Další článekK moři či do hor s DIGI TV