Připravila jsem si pro Vás článek, který se týká letních prázdnin. A kam se jezdí o letních prázdninách? No přece na dovolenou!

Většinou si člověk pod pojmem dovolená představí moře. Ale co taková dovolená v horách? Podívejte se, jaké výhody Vám tato dovolená může nabídnout.

hory

Čerstvý vzduch

Pokud bydlíte ve městě, tak na horách určitě poznáte rozdíl. Vzduch bude čistější, zdravější, trochu chladnější, no prostě lepší.

Příroda

Pokud pojedete na dovolenou do hor či lesů, pak Vás jistě příroda nemine. Kolem sebe narazíte na stromy, řeky, potůčky, hory, skály, zvířata aj. No není to super? Načerpáte energii, odpočinete si a hned Vám bude líp. Člověk patří do přírody.

Romantika

Pokud jedete sami s partnerem/partnerkou, pak může být taková dovolená i romantická. Ještě lepší je, když jste třeba ubytováni uprostřed hor v chatce s krbem. Krb umí rozhořet každé ženské srdce.

 Turistika

U moře se lidé převážně opalují, jedí, nakupují a občas projdou nějaké památky. Za to na horách máte obrovské možnosti k turistice. Může to být 5 km nebo třeba 15 km, to už je potom na Vás a Vaší kondici. Turistika je skvělý způsob k poznání okolních míst Vaší cílové destinace a dále pak také skvělý prostředek k vysněné postavě.

Klid, pohoda, samota

Pokud máte rádi svůj vlastní klid, méně lidí a nechcete být rušeni, pak je pro Vás dovolená v horách to pravé místo.

Způsob života

Lidé, kteří tráví svůj život v horách mají většinou jiný styl života než ti, kteří žijí ve městě. Bývají nápomocní, vstřícnější, otevřenější..Pokud byste se vydali na dovolenou do hor, byl by to skvělý způsob pro poznání nových lidí a jejich způsobu života.

To jsou asi ty základní body, které mě napadly. Doufám, že Vás tento článek motivoval či inspiroval a třeba se na dovolenou do hor i vydáte.

Redakce StyleMag.cz