Společnost Wicanders vyrábějící podlahové krytiny na trh uvedla novinku – podlahy HydroCork, které mají tloušťku pouhých 6 mm, jsou odolné vůči vodě a vhodné téměř na všechny stávající povrchy. Z toho důvodu jsou ideální volbou pro rekonstrukce. Jaké jsou výhody podlahové krytiny HydroCork od Wicanders?

V čem je kouzlo podlahové krytiny HydroCork od Wicanders?

Vinylová podlaha Wicanders HydroCork má svých několik nej. Je tlustá jen 6 mm, a přitom tak účinná. 

Skládá se:

  • z ochranné nášlapné vrstvy s reliéfní texturou (0,55 mm),
  • z potištěné fólie s vysokým rozlišením (dekorativní vrstva),
  • základní vrstvu představuje pevná vinylová vrstva (1,2 mm),
  • dále následuje kompozitní jádro z aglomerovaného korku se systémem Pressfit (3 mm), tato vrstva plní hned několik funkcí: omezuje kročejový hluk, zajišťuje teplo, pohodlí a voděodolnost,
  • poslední vrstvu tvoří vinylová podkladová vrstva (1,2 mm), tato vrstva plní vyrovnávací funkci.

Při výrobě HydroCork podlahových krytin byla použita nejnovější technologie Corktech, která vytváří základní desku z voděodolné a stabilní korkové směsi. Použit byl také systém Pressfit, který představuje revoluční kompresní systém, který funguje na stejném principu jako korková zátka. Tak je zajištěna voděodolnost podlahy, což z ní dělá skvělou variantu do koupelen. 

Výhody korku v podlaze HydroCork

K podlahám s obsahem korku se zákazníci uchylují hned z řady důvodů. Korek je přírodní materiál, který disponuje hned několika výhodnými vlastnostmi. Do vaší domácnosti přinese podlaha s obsahem korku bezesporu více ticha, protože je korek přírodním tlumičem zvuku. Dále vám korek doma zajistí více nášlapného komfortu, korková podlaha je příjemně měkká. V neposlední řadě je na korku výhodné i teplo. Korková podlaha je na dotek příjemně teplá a tudíž velmi pohodlná. 

Výhody vinylu

Podlaha HydroCork od společnosti Wicanders spojuje hned několik materiálů a vlastností. Kromě korku je to také vinyl. Z vinylu je vyrobená vrchní vrstva podlahové krytiny HydroCork. Je odolná vůči nárazům a poškozením, díky voděodolnosti vhodná i do koupelen a místností s vyšší vlhkostí. V neposlední řadě má vinyl výhodu mnoha dekorů. Vybrat si můžete takový design, který se hodí zrovna pro váš interiér.

Vinylové podlahy HydroCork od Wicanders jsou řešením úskalí mnoha rekonstrukcí

Pro svou tloušťku jen 6 mm je podlahová krytina HydroCork od Wicanders výbornou volbou pro rekonstrukce. Díky tomu, razantně nezvýší už stávající podklad. Podlahová krytina HydroCork má vynikající vyrovnávací vlastnost, proto zamezí vytváření případných hrbolků z podkladového povrchu. Kvůli pokládce vinylové podlahy HydroCork nemusíte vytrhávat starou pokládku, abyste se mohli těšit z nové podlahy. Vinylové podlahy HydroCork jsou pro vás řešením. Rekonstrukce pro vás bude snazší, aniž byste se museli obávat o výsledek. 

Kýžená voděodolnost a vhodnost pod podlahové topení

Vlastností, jež musíme v případě vinylové podlahy HydroCork vyzdvihnout je i její voděodolnost. Díky tomu jsou tyto podlahy vhodné i do koupelen, kde jen tak něco dát nemůžete. Výhodná je i možnost umístit tuto podlahu na podlahové topení. Tyto dvě možnosti zvyšují variabilitu podlahové krytiny HydroCork  a posunují ji na vrchní příčky žebříčku oblíbenosti. 

Podlaha HydroCork zútulní vaše bydlení

Ať už jste zastánci tradičního a přírodního korku, nebo vítáte nové technologie, které ztvárňuje vinyl, u podlah HydroCork najdete obojí. Podlahy HydroCork seženete v řadě designových provedení. Výrobce na ně dává záruku 25 let pro domácí a 15 let pro komerční použití. Krásu a užitečnost vaší podlahy si tak můžete užívat dlouhou dobu.

Více na: www.vinylove-podlahy-supellex.cz