Zaprášená rudá růže nezíská dámské srdce. Ale umělé květiny nemusí být unavené, bezduché a připomínající pohřební ústav. Mohou být nevázaně nádherné a užitečné zejména v zimě, kdy kvete jen velmi málo rostlin a všechny zahrady vypadají posmutněle.

Po staletí byly umělé květiny vyráběny z hedvábí a jejich obliba velmi vzrostla v 18. Století za dob Marie Antoinetty. Za poslední desetiletí ale zanechaly v lidech spíše negativní pocit.

Moderní umělé květiny a rostliny jsou jako živé

Dnešní umělé květiny a rostliny jsou vyráběné spíše ze syntetických materiálů, než z hedvábí. Tak je totiž možno vytvořit takové kousky, které vypadají prakticky jako živé a jsou téměř k nerozeznání od skutečných rostlin. Pokud je navíc umístíte do vázy s vodou, pak bude iluze téměř dokonalá a vězte, že většina Vašich návštěv nepozná, že nejsou živé. I z těchto důvodů prodeje umělých rostlin v posledních letech lámou rekordy a využívají je s oblibou i známí bytoví architekti především v bytech klientů, kteří často cestují, nebo nemají čas, případně chuť starat se o skutečné rostliny. Například umělé olivovníky, bambusy, nebo fíkusy mizí z pultů prodejen velmi rychle a dostávají se do bojů o čelní příčky v prodeji bytových dekorací.

umělé květiny

Co je na umělých rostlinách tak lákavé?

Co je dělá tak přitažlivými? Jsou to samozřejmě lákavě nízké nároky na jejich údržbu plus možnost vnést do interiéru závan jara a léta i v pochmurném zimním období. Moderní umělé rostliny jsou navíc UV odolné, takže není třeba mít strach, že jejich barvy postupem času vyblednou a změní se v podezřelý šedomodrý odstín.

“Miluji čerstvé květiny u mě doma, ale nemohu si je dovolit ve větším množství a po celý rok. Ale s uměými květinami to možné je.“ říká Věra Konvičková, vedoucí malého květinářství. Radí zacházet s umělými květinami, jako s jejich živými obdobami. Jednoduše shromážděte jeden druh květin, nebo listů a nemůžete nic pokazit. Umělé květiny můžete doplnit listy, nebo sušenými rostlinami z přírody. Do vázy nalijte trochu vody, která ji jednak zatíží a jednak posune celkový dojem k živým květinám.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz