Výběr matrace by se rozhodně neměl podceňovat. Přece jenom jsou matrace něco, co se podílí na kvalitě našeho spánku a tedy i na pevnosti našeho zdraví. K nejpopulárnějším dnes patří matrace z paměťové pěny. Určitě jste o nich už slyšeli, propagují se hodně i v televizních reklamách, které chodí mezi oblíbenými pořady. Možná jste o nich dokonce uvažovali, přesto vás stále sužují pochybnosti týkající se těchto matrací. Pojďme společně pochybnosti zahnat tím, že si zmíníme typické vlastnosti matrací z paměťové pěny. Díky nim si tento typ matrací získal tisícovky lidí a určitě si tímto získají i vás. Nevěříte?

Jakými vlastnostmi se matrace z paměťové pěny pyšní?

Každý typ matrace je jiný a každý má své specifické vlastnosti. Co se týče matrací z paměťové pěny, ty jsou známé především pro svou otevřenost čili pro svou vzdušnost. Vzdušná struktura je to nejlepší, co matrace může mít. Díky tomu se totiž odpařuje vlhkost a reguluje teplo. Jinými slovy nevzniká vhodné prostředí pro výskyt a množení se roztočů a plísní. Nejen alergici a astmatici mohou spát nerušeným a klidným spánkem. 

K dalším typickým vlastnostem matrací z paměťové pěny se řadí mimořádná pružnost čili dokonalá podpora pro tělo. Tělo během spánku potřebuje pevnou oporu a tento typ matrací jí rozhodně je. I když lze říct, že se jedná o dostatečně kvalitní oporu, přesto vám dodá pocit nadlehčení, což povede k příjemnému pocitu.

Možná vám nyní vnikla do hlavy myšlenka, že je matrace asi hodně těžká. Opak je však pravdou. Matrace je velice lehká a manipuluje se s ní opravdu snadno. Nemusíte být Rambo, abyste ji uzvedli. 

Dlouhá životnost a odolnost vůči tlaku

Za vypíchnutí také stojí další vlastnosti matrací z paměťové pěny, a sice dlouhá životnost a odolnost vůči tlaku. Právě díky vysoké odolnosti lze matraci užívat i několik dlouhých let, aniž by došlo ke ztrátě kvality. Nevěříte, že vám vydrží pěkně dlouhou dobu? Vyzkoušejte ji, dejte jí šanci a budete jistě mile překvapeni.

Náš tip: Nezapomeňte matraci z paměťové pěny zkombinovat s odpovídajícími rošty, jedině tak naplno využijete její výhody.

Předchozí článekNejen roušky – prohlédněte si módu a šperky inspirované koronavirem
Další článekLetní menu v pekařství PAUL