Alkohol patří k lidstvu už od chvíle, kdy lidé objevili techniku kvašení a pálení. Od té doby proteklo hrdly lidí miliony litrů nejrůznějších destilátů. Tradice pití kvalitních destilátů u nás je přitom z dochovaných pramenů známá více než 600 let. Nejstarší zmínky o konzumaci kvalitních destilátů pochází z knihoven křesťanských klášterů v údolí Wachau v dnešním Rakousku.

Ze 14. století až do současnosti

Destiláty si lidé vyráběli sami doma, nebo v nejrůznějších palírnách. Zpracovávalo se prakticky cokoliv, co lidem přišlo pod ruku. Dnes už je výroba většiny destilátů mechanizována a modernizována. Ovšem receptury těch nejkvalitnějších pálenek zůstaly prakticky stejné.

Kvalitní destiláty z Premier Wines & Spirits

Pokud chcete ochutnat skutečně kvalitní alkohol, který potěší vaše chuťové pohárky, podívejte se na nabídku Premier Wines & Spirits. Najdete zde vysoce kvalitní Bourbony, prémiové Whiskey, vyhlášené Rumy, ale také destiláty z celého světa. Pokud vám ještě nic neříká Mezcal, Cachaca, Grappa či Vermouth, měli byste je rozhodně vyzkoušet! To vše najdete na stránkách Premier Wines & Spirits.

Jak si správně vychutnat kvalitní destiláty?

A jak si správně vychutnáte takový alkohol? Samozřejmě dokonale vychlazený. To je naprostý základ pro podávání jakéhokoliv kvalitního destilátu.

K některým druhům alkoholu můžete přidat také led. Ten se hodí například v případě rumu či ginu.

Rychle ale zapomeňte na míchání s levnými limonádami. Nekupujete si přeci prémiový alkohol, abyste pak jeho kvalitu a chuť srazili limonádou! Jen tak si můžete kvalitní destiláty Premier Wines & Spirits vychutnat v jejich plné kráse.