Pokud se vám přihodí na silnici nemilá věc a stanete se účastníky dopravní nehody a nebo máte prostě jen smůlu a vjedete do hluboké díry ve vozovce, odnesou to častokrát právě hliníkové disky vašeho plechového miláčka. Plechy jdou jednoduše vyklepat, lak opravit, ale jak je to při opravě disků? Dají se vůbec zachránit?

Moderní technologie – opravy alu disků

Zachránit se určitě dají a díky moderním technologiím to ani nevypadá jako magie. Pojďme nahlédnout pod pokličku firmy Icarauto, která se na podobné nepříjemnosti, které vás na silnici mohou potkat, přímo specializuje. Opravy disků dnes probíhají na moderních číslicově řízených strojích, které jsou velmi přesné a dokáží srovnat až neuvěřitelně pokroucené disky. Disk se upne do přístroje a postupně se srovná do ideálně kulatého stavu. Slitiny, které výrobci při výrobě disků používají, jsou různé a tak mohou být tvrdší a měkčí. U měkkých reálně hrozí při jejich deformaci praskliny nebo dokonce odštípnutí některé části límce, atd.

Vše jde zavařit

Opravy disků, které mají praskliny, nebo jich dokonce část chybí, jsou trochu komplikovanější. Disk je nejprve srovnán tak jako v předchozím případě. Pak přijde na řadu pečlivá kontrola, při které se označí všechny praskliny. Ty je potřeba vybrousit a vyvařit až do neporušeného materiálu. Jen tak se při opravě disku docílí správné pevnosti a tím i bezpečnosti celé opravy.

Pokud část disku chybí, jednoduše se místo vybrousí, aby se odstranily hrany a nerovnosti a vevaří se nový materiál. Po srovnání už zbývá jen sváry přebrousit a zbavit se přebytečného materiálu.

Alu disky jsou nakonec  jako nové

Aby disky po opravě dělaly na vašem voze opět parádu, je třeba je ještě přelakovat a sjednotit tak barvu opraveného místa s celým diskem. Až si půjdete opravený disk převzít, zaručeně ani nepoznáte, že ještě před nedávnem z něj byla nevzhledná „šiška“. Moderní technologie a správný přístup mu vdechly nový život.

Pneuservis Icarauto

Předchozí článekJak vám kávové automaty usnadní a zpříjemní život
Další článekKeraštuk je číslo 1 mezi omítkami