Vznik československého civilního letectví se datuje k roku 1919. Československo v tomto roce spolupodepsalo mezinárodní dohodu o civilním letectví a stalo se členem první mezivládní letecké organizace CINA. 

V roce 1923 byl zřízen podnik Československé státní aerolinie (ČSA) a k 5. výročí vzniku republiky zahájily ČSA provoz na lince Praha – Bratislava (29.10.1923, pilot Karel Brabenec, letoun Brandenburg A-14). V krátké době pak byla letecky propojena řada dalších měst v ČSR.

Nový model od jediného českého výrobce PRIM OK – A se nechal inspirovat právě dějinami začátku našeho civilního letectví. V tomto duchu bylo vytvořeno zcela nové pouzdro se šroubovací korunkou, které je masivní, ale příjemné na nošení. Výrazné lumi indexy jsou čitelné i za ztížených podmínek, připomínající palubní přístroje. Dominantou plného zadního víka je dvoulistá okřídlená vrtule, odkazující právě na počátky našeho letectví. Tento symbol zdobil knoflíky předválečných uniforem zaměstnanců ČSA. Hodinky PRIM OK jsou vyrobeny v novoměstské manufaktuře společnosti ELTON hodinářská, pouze kvalitní strojek ETA pochází ze Švýcarska. Více na www.prim.cz