Na rozdíl od moderních abeced mají runy jiný význam. Jsou spojeny s univerzálními silami, které se s časem mění a vyvíjejí, takže jsou dnes stejně důležité jako před tisíci lety.

Významy run jsou velmi subjektivní a často se vykládají různými způsoby v závislosti na dosavadní praxi a minulých zkušenostech toho, kdo je má v rukou. 

Každá runa však v zásadě obsahuje tři aspekty: Samotný symbol, tedy to, co daný tvar představuje jméno a co znamená, spolu s hodnotou písmene a zvukem. A také energii a ducha, které runa ztělesňuje.

Základních 24 run je uspořádáno do 3 souborů 8 run, které se nazývají aettir (jednotné číslo aett), což znamená rodiny. Prvními runami každé ze 3 aettir jsou Fehu, Hagalaz a Tiwaz, nazývané také mateřské runy. Jaké další zajímavosti se s nimi pojí?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je vlastně čas nebo spoustu věcí o slonovi či jak se supermodelka Kendall Jenner stala slavnou.

Předchozí článekRomantický víkend i akce s přáteli? Hotel Karlštejn je ideálním zázemím
Další článekLuskouni používají místo zubů kameny