Domů Móda a Styl Retro se vrací do módy!

Retro se vrací do módy!

2382
0
Sdílejte
retro

rettrre

Retro móda? Že vám to nic neříká? Že máte radši moderní trendy, které odpovídají aktuálnímu dění. Rozhodně vám to nebudeme rozmlouvat, právě naopak. Móda je totiž cyklickou záležitostí a tak aniž byste o tom věděli, můžete zrovna dnes mít na sobě téměř totožný model, jako měly fanynky Beatles nebo Rolling Stones.

Pokud ale název RETRO oblečení přímo vyhledáváte a chcete se cítit, jako v jiné době, pak máte dnes mnoho příležitostí, jak tento pocit dopřát. Oblečení se dá nazvat retro již od nějakých dvacátých let minulého století, prakticky až po devadesátá léta a jejich konec. Pokud hledáte oblečení nebo retro doplňky, obvykle se tyto kategorie dělí právě na desetiletí, nebo konkrétní období a hnutí, které je něčím charakteristické, jako například swingová 30. léta, Hippies, Beatles, a tak dále. Je tedy jasné, že jednotlivé módní trendy nevznikaly pouze v dílnách návrhářů, ale především se odvíjely od aktuálních historických událostí a prolínaly se světem muziky i umění.

Tak například 60. léta tak byla na západě sice ve znamení všeho krátkého – mini sukně, krátké účesy, bikiny. Přišla také „superštíhlá“ Twiggy a zcela nový kult dokonale hubené postavy, která tak trochu opustila od kyprých plných tvarů, které byly do té doby neodmyslitelnou součástí ženskosti.

Hnutí Hippies a jeho „Květinové děti“ se ale naopak ve stejném období vyznačovaly volnými střihy, dlouhými vlasy a až nesourodou barevností. Než hubenost a dokonalost se jeho vyznavači zaměřovali spíše na vnitřní krásu člověka a jeho přirozenost.

A co u nás? V roce 1966 byla v tehdejším Československu v módě kombinace černé a bílé, geometrické tvary, dlouhé sukně a dokonalý tupírovaný účes. Tedy prototyp elegantní ženy v domácnosti. Zkuste se schválně zeptat vašich rodičů a prarodičů, jaká byla tehdejší socialistická móda, a třeba i vytáhnout ze skříní nějaké staré modely. Garantujeme vám, že se v nich na ulici určitě neztratíte!

Retro doplňky za nízké ceny

Mezi velmi populární období, do kterých se módní nadšenci nejraději vrhají je jednoznačně velká Británie a období Beatles. Určitě vás tedy potěší, že tzv. BRITTISH RETRO můžete dnes najít v mnoha provedeních a za příjemné ceny.

Nenechte si tedy ujít například designový retro ruksak nebo tašku přes rameno a užijte si London style let dávno minulých.

retroo

Ten poté můžete jednoduše doplnit originální praktickou peněženkou, která prostě padne!

retro