retro

rettrre

Retro móda? Že vám to nic neříká? Že máte radši moderní trendy, které odpovídají aktuálnímu dění. Rozhodně vám to nebudeme rozmlouvat, právě naopak. Móda je totiž cyklickou záležitostí a tak aniž byste o tom věděli, můžete zrovna dnes mít na sobě téměř totožný model, jako měly fanynky Beatles nebo Rolling Stones.

Pokud ale název RETRO oblečení přímo vyhledáváte a chcete se cítit, jako v jiné době, pak máte dnes mnoho příležitostí, jak tento pocit dopřát. Oblečení se dá nazvat retro již od nějakých dvacátých let minulého století, prakticky až po devadesátá léta a jejich konec. Pokud hledáte oblečení nebo retro doplňky, obvykle se tyto kategorie dělí právě na desetiletí, nebo konkrétní období a hnutí, které je něčím charakteristické, jako například swingová 30. léta, Hippies, Beatles, a tak dále. Je tedy jasné, že jednotlivé módní trendy nevznikaly pouze v dílnách návrhářů, ale především se odvíjely od aktuálních historických událostí a prolínaly se světem muziky i umění.

Tak například 60. léta tak byla na západě sice ve znamení všeho krátkého – mini sukně, krátké účesy, bikiny. Přišla také „superštíhlá“ Twiggy a zcela nový kult dokonale hubené postavy, která tak trochu opustila od kyprých plných tvarů, které byly do té doby neodmyslitelnou součástí ženskosti.

Hnutí Hippies a jeho „Květinové děti“ se ale naopak ve stejném období vyznačovaly volnými střihy, dlouhými vlasy a až nesourodou barevností. Než hubenost a dokonalost se jeho vyznavači zaměřovali spíše na vnitřní krásu člověka a jeho přirozenost.

A co u nás? V roce 1966 byla v tehdejším Československu v módě kombinace černé a bílé, geometrické tvary, dlouhé sukně a dokonalý tupírovaný účes. Tedy prototyp elegantní ženy v domácnosti. Zkuste se schválně zeptat vašich rodičů a prarodičů, jaká byla tehdejší socialistická móda, a třeba i vytáhnout ze skříní nějaké staré modely. Garantujeme vám, že se v nich na ulici určitě neztratíte!

Retro doplňky za nízké ceny

Mezi velmi populární období, do kterých se módní nadšenci nejraději vrhají je jednoznačně velká Británie a období Beatles. Určitě vás tedy potěší, že tzv. BRITTISH RETRO můžete dnes najít v mnoha provedeních a za příjemné ceny.

Nenechte si tedy ujít například designový retro ruksak nebo tašku přes rameno a užijte si London style let dávno minulých.

retroo

Ten poté můžete jednoduše doplnit originální praktickou peněženkou, která prostě padne!

retro