Patříte k nadšencům turistiky, snowboardu, skate, lyžování a jiných sportů? Pak vás určitě budou zajímat batohy, vaky na záda a další sportovní doplňky. Bez pořádného batohu či vaku se dnes téměř nikdo neobejde a nevyužíváme je pouze pro sportovní aktivity, ale i školní povinnosti.

Zatímco někdo batoh využije jen občas, jiný bez něj ani ránu. Přiznejme si, že takový batoh je rovněž pomocníkem, pokud chodíme pravidelně na velké nákupy. V pořádném batohu se nákup nese mnohem lépe než v igelitkách, které se zařezávají do ruky (nehovoře o nevkusnosti igelitek, včetně ochrany životního prostředí). Zkrátka takového pomocníka využijeme při městských toulkách, sportu, turistice i školní docházce.

Batohy a vaky na záda – neocenitelní pomocníci

Vybírat lze přitom z mnoha barev, střihů, velikosti, vnitřního členění kapes, materiálu, dámský, pánský, dětský, nepromokavý atd. Například batohy dámské se neliší pouze vzhledem, ale i střihem, jež je více přizpůsoben ženskému tělu, mají lehčí váhu a bývají líbivější. Naproti tomu u batohů pro děti je kladen důraz na oporu zad.

batohy

Dříve než zaměříme pozornost na vaky na záda a batohy popřemýšlíme, za jakým účelem je budeme používat. Zda se toulat městem, cestovat do práce, chodit do školy, jezdit na skateboardu, prozkoumávat památky nebo naopak se věnovat horské turistice. Ono není vůbec od věci mít doma batohů i několik, každý pro jinou příležitost.

Kritéria pro výběr batohu

  • Jak a kde budeme batoh využívat?
  • Kolik věcí potřebujeme do batohu uložit – na jak dlouho cestujeme?
  • Potřebuji batoh využívat denně nebo pouze občasně?

Mimo výše uvedeného dělíme dále batohy na malé, střední a velké. Malé jsou do 35 l, ty střední do 55 l a velké batohy nad 55 l. Cestujeme-li někam na více dní, zvolíme raději batoh střední velikosti. Vyrazit se dá i s malým, ale pokud cestou něco přikoupíme, už to budeme muset nést v další tašce. Vždy zvážíme důkladně účel cesty. Podle toho zvolíme skate batohy nebo batoh lezecký, expediční, turistický, , cyklo, školní či městský, ty nesou totožné prvky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

Předchozí článekNebaví vás vaše práce? Nebojte se změny
Další článekI dámy mohou sportovat ve stylovém oblečení