Znalcům českých hodinek PRIM a Škody Auto jméno nových hodinek společnosti ELTON hodně prozradí. Společnost ELTON a Škoda auto spojili své konstruktéry a designery a vytvořili limitovanou edici hodinek PRIM Popular. 

Hodinky jsou inspirovány známým vozem Popular Monte Carlo. Tento legendární vůz slavil největší úspěch, když vyhrál ve třicátých letech 20. století 2. místo v motoristickém závodě Rallye Monte Carlo. Poté se jich vyrobilo v civilní podobě 70 kusů. 

Černá barva pouzdra hodinek připomíná typickou barvu karoserie vozu. Číselník je složen ze dvou částí, bíle a černé, které jsou spojeny šroubky. Inspirován je vzhledem přístrojů na palubní desce. Ručičky hodinek jsou bílo-červené a připomínají ručičku na tachometru. Na první pohled zaujme i kontrastní subčíselník se vteřinovou ručkou ve tvaru šípu. 

Prosklené zadní víko umožňuje pohled na černěný in-house strojek PRIM kalibr 103 s ručním nátahem. Strojek je zdobený tzv. novoměstským brusem a symbolem PRIM POPULAR ve zlaté barvě, červeně vykrytým technologií HyCeram®. Podoba znaku vychází z detailu na přední masce vozu Škoda Popular Monte Carlo. 

Pro tuto edici vyrobilo Brašnářství Tlustý speciální černý kožený řemínek v motoristickém designu. Balení limitované edice je s výstelkou v barvě kůže automobilu Škoda Popular a obsahuje kromě hodinek také originální model vozu ŠKODA Popular Sport Monte Carlo.