Je tady léto, čas dlouhých cest. Cestujte pohodlně

Cestování a poznávání cizích kultur miluje asi každý. Abyste ale poznali exotické kraje, musíte se dlouze přesouvat, ať už autem, autobusem nebo letadlem. A to může být ubíjející. Přečtěte si rady, jak se na takovou cestu připravit.

Znáte 5T, kterými byste se měli řídit v případě první pomoci a protišokových opatření? Teplo, tekutiny, ticho, tišení bolesti, transport. Vytvořili jsme pro vás podobnou pětici pro cestování jakýmkoliv dopravním prostředkem. 5P – pití, poslech, počtení, posun času, pohodlí.

beach

Pití

Při delším cestování je hydratace zásadní. Vždy mějte s sebou přibalenou zásobu tekutin. I pokud cestujete autobusem nebo autem, zastávka může být ještě daleko a žízeň může přijít kdykoliv.

A když říkáme zásobu tekutin, myslíme vodu nebo minerálku, ne sladké nápoje nebo pivo, to naopak dehydratuje.

Poslech

Při cestování v noci vás při spánku nebo ve snaze usnout může rušit spoustu věcí, hučení motoru letadla nebo autobusu, případně hluční přiopilí sousedé. Pokud si chcete v noci odpočinout, není nic lepšího, než si do sluchátek pustit třeba z telefonu oblíbenou muziku. Pokud hudbu příliš neposloucháte, mohou se hodit obyčejné špunty do uší.

Je tady léto

Počtení

Jestli se vydáváte na delší cestu, berte si s sebou knížku. I pokud necestujete sami, a plánujete si na cestě povídat, nikdy nevíte, kdy spolucestující usnou a vy zůstanete napospas ubíhající krajině v okně.

Nedoporučujeme ani příliš spoléhat na zábavní systémy a monitory v letadlech nebo autobusech. Třeba už jste film viděli, nebo bude zrovna nějaký výpadek. A knížka je navíc tou nejušlechtilejší zábavou.

Posun času  

Tenhle bod se týká především dlouhých přeletů. Pokud tedy necestujete vlakem přes celou transsibiřskou magistrálu. Tady je to trochu těžší, protože každý organismus se s tzv. “jet lagem” vypořádává jinak.

Všeobecně se ale doporučuje už pár dní před odletem začít svůj režim přizpůsobit cílové destinaci. Při cestě potom hodně pijte, mějte klapky na očích a buďte v klidu a tichu. Zároveň se občas pohybujte, abyste rozproudili váš krevní oběh.

Někteří vědci doporučují vydržet celý let nejíst. To ale vzhledem k tomu, že některé lety trvají i 16 hodin, příliš nedoporučujeme :).

Pohodlí

Pokud to okolnosti umožňují, cestujte v co nejpohodlnějším oblečení. Ideálně v teplákách a pantoflích. Těsné džíny nechte doma.

Skvělým doplňkem jsou polštářky. Přibalte třeba polštář Dream FRIEND PROFIL. Tzv. líná pěna se přizpůsobí tvaru hlavy a poskytuje skvělou podporu vaší krční páteři, která dostává při delším cestování v sedě zabrat.

Pokud cestujete do oblastí, kde nejsou nejvyšší teploty, vybavte se na studenou noc i přikrývkou.

Výrobky od české firmy PiCaSo vám zaručí, že z letadla nebo autobusu vystoupíte odpočatí a ne polámaní.

 

Předchozí článekDekorace pro váš domov
Další článekOblečení Moschino