Pánské mikiny jsou důležitou součástí pánského šatníku – ať už s kapucí nebo bez, se zipem nebo přes hlavu. Jejich velkou výhodou je univerzálnost – můžete je nosit v každém ročním období a na každou neformální příležitost. Mikiny sluší každému muži a dokážou skrýt nedostatky postavy. Jsou ztělesněním pohodlí, ale mohou být také módním trendem, pokud ho spárujete s těmi správnými kousky.

Velmi častá je kombinace mikiny a džínů – taková kombinace je nadčasová a sluší každému muži. Vhodné je zvolit tmavé džíny ke světlé mikině a naopak, abychom dosáhli kontrastu. Pro štíhlejší muže je velmi lichotivá také kombinace úzkých džínů a volné mikiny.

pánské mikiny

Pánské mikiny s kapucí

Pánské mikiny s kapucí bez zipu jsou v módním průmyslu poměrně novinkou – vyrábět se začaly na začátku devadesátých let minulého století. Od té doby docházelo k velkým změnám, co se stylu mikiny týká. Na počátku byly mikiny příliš velké a spojovaly se zejména se skateboardovou kulturou. Dodnes je tento styl mikiny mezi muži nejoblíbenější, ačkoli velikost těchto mikin už si muži přizpůsobují své postavě. Hlavním atributem při výběru je nejen barevný vzhled mikiny, ale také její pohodlnost.

Pánské mikiny se zipem

Takovéto mikiny jsou jakýmsi mezistupněm mezi svetry a mikinou. Jejich velkou výhodou je univerzálnost a pohodlnost. Na rozdíl od mikiny přes hlavu si stačí mikinu rozepnout a jednoduše svléknout bez dalšího odhalování těla (jako se tomu u mikiny oblékané přes hlavu často stává). Některé takové mikiny jsou vyráběny i na lehce formální události, většinou se ale hodí spíše ke sportovnímu stylu.

Pánské vs. dámské mikiny

Některé mikiny – zejména ty s kapucí oblékané přes hlavu – se vyrábí pro muže i ženy stejné (tzv. unisex). V čem se liší, je většinou barva – muži upřednostňují tmavější barvy s jemnějším logem a volnější střih. Celkově jsou pánské mikiny jednodušší než verze pro ženy. Pánské mikiny obvykle nemají žádné dodatečné ozdoby ani výrazný potisk. To všechno je proto, že muži mají tendenci být ve svém oblečení jemnější, což se odráží nejvíce právě na mikinách.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz