Toužíte během léta prozkoumávat přírodu a nenechat se zastrašit případným deštěm? Pak zaměřte svou pozornost na kvalitní outdoorové oblečení, které je navrženo tak, aby odolávalo nejrůznějším rozmarům počasí. Nezřídka se stává, že si člověk dlouho plánuje dovolenou a těší se, že navštíví nová místa. Roztouženě sleduje mapku a prstem si ukazuje, kudy všude povedou jeho cesty.

Montura

Poté přijde den D a vyrážíme na horskou chatu vstříc novým dobrodružstvím. Počasí až do teď bylo přímo ukázkové, ale co čert nechce – začne pršet a nevypadá to slibně ani na další dva až tři dny. Budete zalezlí na chatě číst knihu, hrát karty, dívat se z okna jak prší? Nebo natáhnete termoprádlo, kvalitní kalhoty, pohorky, nepromokavou bundu, nasadíte batoh s nepostradatelným outdoorovým vybavením a vyrazíte na cestu? Toť otázka pro každého z vás.

Nepromokavé sportovní oblečení

Zatímco někdo raději vyčkává, druhý využije své volno a nějaký déšť ho rozhodně nezastaví. Proč ztrácet zbytečně 3 dny z dovolené sezením v horské chatě. Pokud vyloženě není váš výlet hazard se zdravím v rizikové oblasti, outdoorové oblečení zařídí, že se jako kostka cukru neroztopíte.

Pro turistiku si snad ani jiné oblečení nelze představit. Výhodou takového sportovního oblečení je, že odolává nepřízní počasí. Ovšem je potřeba se zaměřit na správný výběr. Ne všechno outdoorové zboží musí mít tyto vlastnosti. Proto vybírejte pečlivě, čtěte recenze, ptejte se.

Bezpečí

Outdoorové bundy bývají mnohdy vybaveny množstvím reflexních prvků, aby zajistily vaše bezpečí, pokud sportujete či se pohybujete někde po setmění. Stejně tak se vyplatí zaměřit pozornost na kvalitní obuv. Obyčejné „kecky“ nejsou nepromokavé a mívají většinou kluzkou podrážku, což není vhodné ani do deště, ani pro nerovný horský terén. Po čem určitě netoužíte, je vymknutý kotník následkem nevhodně zvolené obuvi.

 

Předchozí článekProdej luxusních bytů a rodinných domů v Praze
Další článekLázně Luhačovice hostí řezbářské sympozium Krása v dřevě ukrytá