Jaké jsou nejprodávanější matrace? Ze statistik obchodů vyplývá, že jde o matrace 90×200 cm. Ty se hodí do všech standardních postelových rámů u jednolůžkových postelí, takže nemusíte očekávat, že by do budoucna byly jen okrajovým sortimentem. Právě v nich obchody mají nabídku nejširší. Zatímco matrace pro starší postele jsou spíše atypických rozměrů, moderní manželské postele mají rozměry 180×200 cm a na ty lze použít právě dva kusy matrací 90×200 cm, které perfektně padnou a nabídnou i různé benefity v porovnání s jednou velkou matrací.

Matrace 140×200 cm jako manželská postel i prostorné jednolůžko

Méně oblíbený je rozměr matrace 140×200 cm. I ten si však stále nachází své příznivce. Protože ceny bydlení pomalu vzrůstají, mnoho lidí se snaží uskromnit. Staví se menší domy a v oblibě jsou i byty o kompaktnějších dispozicích. To vede k rostoucí oblibě menších ložnic, do kterých pak není možné pohodlně umístit velké letiště spolu s dalším nábytkem. Mnoho lidí se pak spokojí s matrací o rozměru 140×200 cm, která je pro manžele mnohdy dostačující. Když naopak máte doma hodně prostoru, lze ji využít do pokoje pro hosty nebo jako větší jednolůžko do dětského pokoje.

Matrace 160×200 cm i o dalších rozměrech na matrace-store.cz

Internetový obchod matrace-store.cz si pro své zákazníky připravil širokou nabídku kvalitních matrací. Pořídíte v něm matrace o standardních i atypických rozměrech, matrace ve výprodeji či matrace v akci 1+1. Jestliže máte zájem o velké letiště, tak vám odborníci z obchodu doporučí matrace 160×200 nebo 180×200 cm, které jsou velmi pohodlné především pro prostor, jenž nabízí. Na takovou matraci se velmi komfortně vejdete se svým dítětem i třeba s domácím mazlíčkem. Nakupujte přes internet nebo navštivte kamennou prodejnu v Plzni, kde si matrace vyzkoušíte na vlastní kůži a lépe si tak najdete to, co vám bude vyhovovat.