Jak se říká, tak pod svící je největší tma. To mnohdy platí také o pracovním trhu a nákladech na život v okolí velkých měst. Mnohdy totiž krajská města znamenají skokový posun v úrovni platu a také již zmíněných nákladů na žití.

Naopak jejich okolí je mnohdy na takové úrovni, která je naprosto dokonalá. Je to zlatá střední cesta mezi náklady na žití a výdělkem v práci. A zároveň jsou tato města mnohem dostupnější, co se týče dostupnosti bydlení. Která města jsou takto typická v České republice?

Jihlava jako jedno z nejklidnějších měst

Jihlava by se dala považovat za jedno z měst, ve kterých je možnost kvalitní práce za poměrně levného ubytování opravdu vysoká. Je zde koncentrace nejen dostatku výroby, ale také dostatku služeb. Specializovaní pracovníci si tak najdou práci ve většině oborů.

Je zde ale menší koncentrace pracovníků v informačních technologiích, zatím co technologická výroba jako taková, je tady na dokonalém vzestupu. Práce Jihlava tak nabízí opravdu velké množství, a zajisté zde najdete uplatnění.

Kladno jako jedno z předměstí Prahy

Mnohá města jsou považována za předměstí Prahy a zároveň nabízí mnohem levnější ubytování, při podobných pracovních platech a případné poklidné dopravě do Prahy. Může se jednat o Beroun, Benešov nebo zmíněné Kladno. Práce v Kladně najdete dostatek především v případě, pokud se specializujete na strojní výrobu.

Malé město Opava s velkými možnostmi

Opava je z dnešního výběru nejvýchodnější město. Zároveň je ale městem, kde je kvalitní univerzita a tím pádem koncentrace mladých lidí a dostatku kvalifikovaných pozic. Pokud se specializujete na personální sektor a informační technologie, tak vás nabídky práce Opava rozhodně dokáží oslovit zajímavou pracovní příležitostí.