Založení e-shopu patří k těm jednodušším formám, jak začít podnikat, neboť vstupní náklady na internetové obchody jsou obecně velmi nízké. Elegantně obejdete s tímto typem obchodu stavební povolení, hygienu a další nezbytnosti.

Kdo se nejčastěji pouští do podnikání

Až 82 % dotazovaných o vlastním podnikání uvažuje, jak vyplynulo z průzkumu společnosti. Shoptet. Nejčastěji se do založení vlastní živnosti potom reálně pouštějí lidé ve věkové skupině mezi 45 a 55 lety.

Ti mohou být pro firmy z hlediska profesního uplatnění již „nezajímaví”. Podobně jsou na tom i další skupiny obyvatel – ženy s malými dětmi, jež se po mateřské dovolené již jen obtížně vracejí do zaměstnaneckého života, nebo třeba čerství absolventi ze škol, kteří zatím žádné kariérní zkušenosti nemají.

Jak začít s vlastním e-shopem

Tvorba e-shopu je jedinečnou možností, jak se v tomto směru začít realizovat. Takový e-shop můžete mít i levně, a to i bez jakýchkoli předchozích programátorských zkušeností. Namísto takzvaného open source řešení (což je v podstatě e-shop zdarma) je však vhodné sáhnout po jiné alternativě. Tou je pronájem e-shopu.

Funguje v podstatě na bázi hotového řešení, kdy do ruky dostáváte již kompletní nainstalovaný systém, který je rovnou připravený k používání. V případě, že by tomu tak nebylo a v chodu se vyskytly problémy, vám navíc pronajímající společnost garantuje i technickou podporu. Za toto pohodlí zaplatíte částky v řádech pár stokorun za měsíc.

Rozmyslet byste si však alespoň v základu měli pár nejpodstatnějších parametrů jako objem prodávaného zboží, jeho design a případně jaké funkce navíc byste rádi svým potenciálním klientům nabídli, abyste se odlišili od konkurence.

Navíc nemusíte řešit ani napojení na další nezbytné systémy jako je ten účetní nebo EET pokladna. To vše je již standardní součástí celé platformy. K provozování vám stačí volná živnost a rovněž patří mezi populární mýty, že všichni ti, kteří se rozhodnou otevřít internetový obchod, by museli být plátci DPH. K tomu se můžete rozhodnout teprve v tom okamžiku, kdy zjistíte, že vám to přináší výhody. Řada podnikatelů v tom však vidí spíše zbytečnou byrokratickou zátěž.