Moderní venkovní markýza a její vlastnosti

Venkovní markýza je zajímavým a praktickým typem venkovního stínění. Můžeme s ní docílit příjemného zastínění terasy, venkovního posezení, balkonu nebo výlohy. Navíc nepatří ani k finančně nákladnému řešení. Ochrání před slunečními paprsky i mírným deštěm. Vyrábí se většinou na míru, přičemž si určíte její rozměr, materiál, povrchová úprava, barevné provedení, ovládání i malé detaily.

Výsuvná markýza

Nejdokonalejším typem výsuvné markýzy je kazetová, protože po zasunutí vidíme pouze designově povedenou kazetu, která nijak neruší. Elegantní kastlík pak chrání nejen látku, ale i ostatní díly konstrukce. Otevřená markýza je nejlevnějším a nejjednodušším řešením. U markýzy se stříškou je celá mechanická část včetně látky vidět, což znamená, že ji nonstop necháme vstavenou vnějším vlivům. Určitým řešením jsou takové markýzy se stříškou, které mají celou mechaniku skrytou.

markýzy

Nadstandardní vybavení

Aby vaše venkovní markýza nesloužila pouze ve slunných dnech, je možno ji dovybavit topným panelem nebo světlenou lištou. Mechanické ovládání probíhá pomocí kliky, pohodlnější je instalace elektromotorem. Pokud jej doplníme o povětrnostní čidlo, ochráníme naši markýzu maximálně před nepříznivými vlivy a poškozením.

Košová markýza pro komerční účely

Charakteristický design mají košové markýzy, využívané především po komerční účely. Tvoří je hliníková konstrukce, na které je napnuta akrylová nebo PVC tkanina v jednotlivých polích. Barva konstrukce může být v jakémkoliv odstínu RAL, možnosti barev a potisků látek jsou takřka neomezené, velmi často slouží nejen ke stínění, ale i k reklamnímu účelu. Tento typ markýz je vhodný především pro bary, restaurace a obchody, kdy vytvoří nejen elegantní zastíněný prostor venku, tak i trojrozměrnou výraznou reklamu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Předchozí článekMáte svůj obývací pokoj opravdu dostatečně osvětlený?
Další článekLenovo YOGA Book – tablet jako vystřižený z budoucnosti