Kobercům jednu dobu jakoby odzvonilo, ale naštěstí to byl jen chvilkový boom, aby se mohly vrátit na scénu s mnohem větším ohlasem. Malé i velké kusové koberce k posteli, pod konferenční stolky, do předsíně, kuchyně a všude tam, kde chceme mít hezky teplo u nohou.

Moderní koberce
Moderní kusové koberce

Moderní kusové koberce mají tu výhodu, že je lze použít například pouze v topné sezóně, kdy nám jde opravdu o větší tepelný komfort. Na léto je můžeme srolovat a uskladnit. Váš interiér tak získá 2x do roka jiný nádech.

Snadné a rychlé řešení pro útulný domov

Zdá-li se vám místnost neútulná a studená, pak je snadným a rychlým řešením moderní kusový koberec. Ten mimo vizuálního i faktického zateplení dokáže rozzářit celý prostor. Díky němu je možné rozdělit i jednu část pokoje od druhé či ho jen tak pohodit přes pohovku nebo konferenční stolek, aby vaše nohy získaly lepší pohodlí.

Moderní koberce vyplní každý interiér a dodají mu stylovost. Je jedno, zda jsou ručně vázané v orientálním stylu, vyráběné strojově, hedvábné, syntetické či vlněné. Při jejich pořizování musíme však zohlednit faktory, jež značně ovlivní životnost daného koberce a tím pádem i naši spokojenost s jeho užíváním.

koberce

Jak vybírat moderní kusové koberce?

Dnešní trh je velmi pestrý a nabízí moderní kusové koberce různých barev, vzorů, velikostí i tvarů. Kupříkladu kulaté tvary mohou být využity v hale jako dekorativní rohože. Záleží tedy čistě jen na nás, zda se rozhodneme pro zvířecí, geometrické, jednobarevné či přírodu imitující vzory. Mimo to musíme vzít v potaz délku kobercového vlákna.

Velmi krátká vlákna se hodí tam, kde očekáváme od koberce vyšší zátěž. Delší vlákna vypadají komfortně, ale zároveň takový koberec vyžaduje větší péči – bude nutnější jej častěji luxovat, vyklepávat a pečovat o něj. Mimo délky vlákna se zaměřte i na jejich hustotu. Ty řidší jsou vzdušnější, nezadržují vlhkost a nejsou tak živnou půdou pro roztoče, jako koberce s dlouhými a hustými vlákny.