Potřebujete-li pořídit kvalitní měřící a regulační techniku, dejte přednost ověřenému výrobci Afriso, který je známý po celém světě. Všechny jeho výrobky jako manometry, trojcestné ventily, měřidla hladiny ve vodní nádrži aj., se vyznačují odolnými materiály, precizním zpracováním a maximální spolehlivostí. Odborně vyškolení poradci jsou vám přitom neustále k dispozici, připraveni a ochotni vám poradit, doporučit správné řešení a vytvořit cenovou nabídku přímo vám na míru.

Ekonomické zařízení pro doplňování nádrží na vodu

Bydlíte-li v novostavbě nebo se teprve ke stavbě domu chystáte, pravděpodobně vás napadla otázka „jak udělat barák co nejekonomičtější?“. Úsporu vody vám efektivně vyřeší zařízení pro doplňování nádrží na vodu, které řídí spotřebu pitné a užitkové vody. V případě, že by došlo k většímu poklesu dešťové vody, než je povolená hranice, systém automaticky doplní nádrž vodou z vodovodu. Užitková voda je používána třeba na splachování záchodu nebo zalévání zahrady, kde není třeba vody pitné. V období dešťů se nádrž doplňuje a maximálně tak zefektivňuje vodohospodárnost celé budovy.

Regulujte množství tepelné energie v topení

Už vás nebaví nedostatky – zejména starých – kotlů, které buď topí hodně nebo naopak málo a radiátory zůstávají neustále vlažné? Problémy hravě vyřeší trojcestný ventil doplněný o servopohon a odvzdušňovací systém. Postarají se tak o rovnoměrný rozvod tepla. V případě, že by docházelo k nadměrné dodávce tepla, zajistí servopohon automatické ovládání trojcestného ventilu, který ho smíchá se studenou vodou nebo jej vrátí zpět do kotle. Prostřednictvím odvzdušňovacího ventilu potom můžete ze stejného místa během chvilky odvést přebytečný vzduch.

Hlídejte tlak v topení pomocí manometru

Pro kompletní přehled jsou na topné systémy instalovány manometry pro měření tlaku kapaliny. K dostání jsou v několika průměrech, vždy se ale jedná o kvalitní bourdonové pero z mosazi legované mědí.