V obchodech s obuví – jak těch fungujících online, tak i kamenných, najděte různé letní boty. Mnoho z nich přitahuje pozornost svým výjimečně atraktivním designem a je těžké odolat pokušení nakoupit ty boty. Co je třeba zvážit při výběru bot pro dlouhé letní procházky? Jde módní vzhled bot vždy ruku v ruce s pohodlím?

Na procházce důležitý je komfort

Ve skutečnosti komfort během procházky je klíčová otázka po celý rok, avšak právě v letě naše nohy jsou zvláště vystavené bolestivým odřeninám. Během horkého počasí kůže na nohou se stává citlivější, takže si musíte dávat pozor, aby Vám boty nezkazily procházku do parku nebo po přímořské promenádě. Do kavárenské zahrádky nebo na koncert na svěžím vzduchu si můžete vzít boty, kterých hlavní výhodou je atraktivní vzhled, ale v případě dlouhé procházky módní design je druhořadá otázka. 

Samozřejmě faktem je, že renomované značky nabízející lehké trekové boty nebo pohodlné dámské sandály na plochém podpatku se starají o to, aby jejich projekty navazovaly na nejnovější trendy a dobře vypadaly! Pamatujte však na to, že někdy nenápadně vypadající letní boty jsou prostě ideální pro dlouhé procházky po parcích nebo historických částech měst. Díky letním pohodlným botám, dokonce i po dlouhých hodinách chůze nohy Vás nebudou bolet, a k tomu zůstanou suché a bez bolestivých odřenin.

Vsaďte na nejlepší materiály a praktické konstrukce

Důležité je to, z jakého materiálu jsou vyrobené letní boty určené pro dlouhé procházky. To právě na nich záleží, zda se budou nohy potit. Nevhodný, nezajišťující vhodnou cirkulaci vzduchu materiál bude působit odřeniny a dokonce i zranění. Nejlepším výběrem budou dámské kožené sandály, které jsou ideální pro aktivní trávení volného času. Je třeba poznamenat, že letní boty jsou vyrobené s jemnější kůže než ty pro zimní měsíce. Uvidíte, že sandály z vysoce kvalitní kůže budou hýčkat Vaše nohy!

Pro letní procházku vyberte si sandály s širokými pásky. Je pravda, že ty, které odhalují skoro celé nohy, vypadají výjimečně efektně, avšak nezajišťují dost dobrou stabilitu pro několikakilometrové cesty. Široké, nastavitelné pásky zajišťují komfort a stabilitu, a také chrání proti deformaci noh. Věnujte také pozornost podešví. Měla by být protiskluzová a ideálně by bylo, kdyby tlumila nárazy. Pamatujte také na to, abyste ideálně přizpůsobili velikost sandálů!

Jaký design vybrat?

Spíše nevybírejte sandály o elegantním vzhledu. Casualové a sportovní modely mohou se také stát částí vkusného, stylového kompletu. Dobrým nápadem je výběr modelu o dosti univerzálním designu, protože bude ideální pro různé outfity. Nemusíte se však omezovat – pokud máte rádi šílené barvy, určitě najdete nejeden model, který se Vám bude líbit!