Průzkumy ukazují, že nejčastěji se v domácnostech pije voda kohoutková. Je to ale skutečně ideální? Možná jste o svém zdroji pitné vody nikdy pořádně nepřemýšleli. Teď je ale vhodná chvíle. Zdravý životní styl je probírané téma víc, než kdy jindy. A jelikož je člověk tvořen až z 70% z vody, je třeba začít odtud. Jak si tedy v domácnosti zajistit skutečně kvalitní zdroj vody?

Fakta o kohoutkové vodě

Nejdříve si povíme něco o vodě kohoutkové. Odkud jí vlastně bereme? Získáváme jí z rybníků, potoků a řek. Jinak tuto skupinu můžeme označit jako tzv. povrchové vodní zdroje. Co to pro nás znamená? Zejména to, že takto čerpaná voda přichází do styku s nejenom pevnými nečistotami, ale také s bakteriemi a toxickými látkami. Tato „surová“ voda samozřejmě do vodovodního potrubí nemůže.

Musí nejdříve projít složitým procesem v úpravnách vod. Tam je mimo filtrace, úpravy pH a tvrdosti přidáván také chlor kvůli dezinfekci. Ten je nesmírně důležitý, neboť zabraňuje i šíření nemocí přenosných vodou (cholera, hepatitida A, dětská obrna…). Má ale své „stinné“ stránky. Především pak tu, že se ve vodě drží dlouho ve velmi stabilním složení. Znamená to, že se může objevit až ve vaší sklenici!

Ale co s tím? Pokud nepoužíváte vodní filtry, může se velmi jednoduše stát, že takto „chlorovanou“ budete pít i vy.

voda

Balená pramenitá voda – klíč ke zdravému pitnému režimu

Naštěstí je tu velmi komplexní alternativa. A tou je pramenitá voda v barelech. Proč v barelech? I ty jsou velmi důležité!

Pramenitá voda je tradičně tím nejlepším způsobem pitného režimu. U dobrých dodavatelů máte jistotu přírodního původu, čistoty, čerstvosti a zejména pak vysoké minerální hodnoty. Má skvělý vliv na činnost srdce, krevní oběh, nervovou soustavu a v neposlední řadě také na funkci svalů. Potvrzený je i její pozitivní dopad na psychiku člověka. Napomáhá totiž k odbourání nespavosti či bolesti hlavy.

Stáčení do 18,9l barelů má svoje důvody. Ten více zřejmý je ideální velikost. Jako zdroj vody vydrží zkrátka velmi dlouho. Zřejmé už není, že barel šetří životní prostředí. A jak? Jednoduše proto, že je pro většinu distributorů vratný! Po patřičné dezinfekci může být navrácen zpět do oběhu. Nebude se tak hromadit na skládkách jako klasické PET lahve.

Výdejníky na vodu mohou být skvělým pomocníkem. Barely o objemu 18,9l do nich přesně pasují, a jediným zmáčknutím můžete mít jak studenou, tak teplou vodu! Navíc výrobci dávají i na design. Stanou se tak stylovým domácím doplňkem.

Popřemýšlejte zkrátka ještě jednou, zda máte opravdu ten správný zdroj vody!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz