Kulová hlava je obecně velmi kompaktní a pyšní se velmi jednoduchou obsluhou. Tento typ hlav je vynikajícím doplňkem pro fotografy krajiny nebo fotografy architektury. Jsou zároveň i nejuniverzálnějším typem stativových hlav. Poskytují skvělou oporu zrcadlovkám, ale i bezzrcadlovkám a to v kombinaci se standardním objektivem, širokoúhlým objektivem, anebo menším teleobjektivem. Jsou téměř výlučně vyráběny z hliníku a jejich tělo tvoří jakési pouzdro ve kterém je umístěn kulový kloub.

Leofoto přináší kulové stativové hlavy různých sérií, standardní ověřené konstrukce, ale i inovativního designu. Nízký profil hlav Leofoto LH nabízí uživateli možnost snížení těžiště fotoaparátu. Toto se projeví větší odolností vůči otřesům a zvýší stabilitu celé sestavy. Navíc pokročilejší modely, jakými jsou LH-40 a LH-55, disponují možností dodatečného nastavení tuhosti chodu hlavy. Ovládací prvek tohoto nastavení je umístěn na hlavě samostatně. Nastavení tuhosti i chodu ocení každý uživatel, který potřebuje objektivem přesně zacílit a před expozicí zorné pole pevně zafixovat.

Kulové hlavy Leofoto série NB jsou hlavy standardního designu. Každá kulová stativová hlava série NB poskytuje fotografům ověřenou konstrukci s možností dodatečné aretace tuhosti pohybu kulového kloubu. Kulový kloub má pouze jeden velký ovládací prvek. Aretace se dá dodatečné nastavit kolečkem uprostřed tohoto hlavního ovládacího prvku.