Kulová hlava je obecně velmi kompaktní a pyšní se velmi jednoduchou obsluhou. Tento typ hlav je vynikajícím doplňkem pro fotografy krajiny nebo fotografy architektury. Jsou zároveň i nejuniverzálnějším typem stativových hlav. Poskytují skvělou oporu zrcadlovkám, ale i bezzrcadlovkám a to v kombinaci se standardním objektivem, širokoúhlým objektivem, anebo menším teleobjektivem. Jsou téměř výlučně vyráběny z hliníku a jejich tělo tvoří jakési pouzdro ve kterém je umístěn kulový kloub.

Leofoto přináší kulové stativové hlavy různých sérií, standardní ověřené konstrukce, ale i inovativního designu. Nízký profil hlav Leofoto LH nabízí uživateli možnost snížení těžiště fotoaparátu. Toto se projeví větší odolností vůči otřesům a zvýší stabilitu celé sestavy. Navíc pokročilejší modely, jakými jsou LH-40 a LH-55, disponují možností dodatečného nastavení tuhosti chodu hlavy. Ovládací prvek tohoto nastavení je umístěn na hlavě samostatně. Nastavení tuhosti i chodu ocení každý uživatel, který potřebuje objektivem přesně zacílit a před expozicí zorné pole pevně zafixovat.

Kulové hlavy Leofoto série NB jsou hlavy standardního designu. Každá kulová stativová hlava série NB poskytuje fotografům ověřenou konstrukci s možností dodatečné aretace tuhosti pohybu kulového kloubu. Kulový kloub má pouze jeden velký ovládací prvek. Aretace se dá dodatečné nastavit kolečkem uprostřed tohoto hlavního ovládacího prvku.

Předchozí článekStativy Leofoto Ranger
Další článekJak si postavit terárium