Lidé bez zkušeností s opravdovým soukromým podnikáním by mohli snadno nabýt dojmu, že je soukromničení vždy a všude skvělý byznys, díky kterému si majitelé firem žijí jak v bavlnce. Protože by to dotyční jinak nedělali, ne?

Ovšem opak bývá velmi často pravdou. Nejednou se takovým soukromým podnikatelům přestává dařit, a to vlastně bez ohledu na to, čím se zabývají, a tito pak musejí shánět peníze, jež by se do jejich firem investovaly s cílem dát vše znovu do pořádku.

A když dotyčný podnikatel nemá tolik peněz, kolik by pro tento účel bylo zapotřebí, co si má počít?

Má si půjčit, samozřejmě. Přece nenechá firmu zkrachovat kvůli tomu, že je dočasně v nedobré situaci. A pokud se chce vyvarovat nejednoho problému, který půjčky provázívá, měla by být jeho volbou nebankovní hypotéka.

Proč právě ta? To je logické. Protože má nejednu přednost, díky níž je ideální právě pro ty, kdo se ocitli ve finanční tísni a nemají tak většině poskytovatelů půjček šanci vyhovět v jejich požadavcích.

U takové nebankovní hypotéky nevadí například ani žadatelovy nízké příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, ani dluhy či exekuce nebo jiné obtíže. Zatímco třeba banky na těchto tématech bazírují a žádají splnění parametrů, jež jsou nad síly majitelů momentálně upadajících firem, u nebankovní hypotéky se veškeré tyto požadavky nahrazují jinou alternativou – dáním vhodné nemovitosti za půjčené peníze do zástavy a prokázáním alespoň takových příjmů, jež budou stačit na aspoň ty nejnižší splátky.

Kdo toto splní, má vystaráno. Po zažádání si v podobě formuláře na webu nebankovní společnosti nebo telefonátu se vše rychle projedná a schválí, po podpisu smlouvy bez skrytých háčků se peníze rovněž rychle převedou na žadatelův účet a záchrana skomírající firmy může započít.

A vzhledem k tomu, že si tu lze půjčit až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a to třeba až na třicetiletou dobu splatnosti, je velká naděje, že bude ono podnikání zachráněno. A začne znovu přinášet užitek.

Předchozí článekText, který osloví
Další článekZáleží na penězích