Zima klepe na dveře a je tedy na čase nachystat si i oblečení a obuv do chladných dnů. Jestli-že rádi sportujete, bude to chtít oděvy a obuv z kvalitních materiálů. Jestli-že ještě nemáte připraven váš sportovní outfit do terénu, nevadí. Na následujících řádcích vám dáme užitečné rady a tipy, díky kterým budete vypadat v terénu trendy a zároveň se budete cítit po celou dobu pohodlně.

Jaké sportovní boty si vybrat do chladného počasí?

Co se týče zimní sportovní obuvi, měla by být zejména voděodolná, větruvzdorná a oděruodolná. Tyto tři vlastnosti zaručí, že budou vaše chodidla v suchu a teple za každého počasí. Podrážka boty by měla být dostatečně silná, aby zvládla tlumit dopady chodidla při kontaktu se zemí. Vhodné je i zateplení. Dále není na škodu, bude-li mít vaše sportovní obuv protiskluzovou podrážku. Nezaskočí vás tak ani mráz či navlhlé kořeny stromů v terénu. Sportovní obuv může mít i podobu lyžařské či běžecké obuvi. Zvláště boty na běžky pak vybírejte s velkou pečlivostí. Zásadní je výběr správné velikosti obuvi. Nakupujete-li rádi na internetových obchodech, nezapomeňte si změřit délku stélky vaší jiné boty a následně naměřený údaj porovnejte s velikostní tabulkou daného výrobce. Sportovní boty nesmí tlačit, ani v nich však noha nesmí plavat. Díky těmto radám se vyhnete namoženým chodidlům.       

Jaké oblečení  bude vhodné zvolit na sportovní aktivity?

Jestli-že si nevíte rady s tím, jak se obléci do chladných dnů, nezoufejte a čtěte dále! V zimním období je dobré volit metodu tzv. vrstvení. Ta spočívá v tom, že si na sebe oblečeme více kousků kvalitních funkčních oděvů, které můžeme dle potřeby svlékat či oblékat. Při sportovních aktivitách tak budete mít pod kontrolou vaši tělesnou teplotu. Důležitý je i výběr materiálu. V letošní sezóně budou v kurzu zejména ty přírodní. Velké oblíbenosti se těší např. merino vlna, která má výborné termoregulační vlastnosti, skvěle totiž odvádí pot od těla. Základem našeho šatníku by pak mělo být kvalitní termoprádlo, funkční tričko s dlouhým rukávem, legíny či outdoorové kalhoty, lehká mikina a nepromokavá a zároveň větruvzdorná bunda. Co se týče barev, budou v kurzu zejména ty přírodní a pastelové. Určitě si mezi nimi vyberete tu svoji i vy!