Není žádným tajemstvím, že pokožka dětí a zejména pak miminek je velmi citlivá a jemná. Jelikož je několikanásobně tenčí, než pokožka dospělého, je třeba ji každý den vhodně hydratovat a chránit vůči nepříznivým vlivům. Jak se tedy rychle zorientovat na širokém trhu dětské kosmetiky a vybrat tu nejlepší pro vaše dítě?

Dětská kosmetika
Dětská kosmetika

Citlivá pokožka vyžaduje šetrnou péči

Funkce kůže je jasná, chrání nás před vlivy okolního prostředí. Miminka a obecně děti ale ještě nemají plně vyvinuté ochranné funkce ani kyselost pokožky, která hraje významnou roli v odolnosti kůže. Dětská kůže je tak náchylnější k vysušování a podráždění.

Nenechte se tedy oklamat líbivým obalem a zaměřte se zejména na účinné látky, které dětská kosmetika obsahuje a také na ty, které by obsahovat neměla. Výběru věnujte dostatečnou pozornost.

Co by neměla dětská kosmetika obsahovat?

  • konzervační látky
  • vonné látky a parfémování
  • tenzidy (čistící látky obsažené v kosmetice pro dospělé)
  • emulgátory

Kvalitní dětská kosmetika by neměla obsahovat žádné látky, které mohou dráždit pokožku nebo vyvolat alergické reakce.

Vždy si ověřte, jaké látky daný výrobek obsahuje. Pro děti, které jsou náchylné k ekzémům a alergiím, vybírejte vždy takovou kosmetiku, která neobsahuje nebezpečné alergeny. Nakupujte pouze výrobky, u nichž jsou veškeré obsažené látky uvedeny na obalu.

 Výběr kvalitní kosmetiky

Nejčastěji používaná jsou dětské mléka a olejíčky, krémy nebo dětské vlhčené ubrousky, které přispívají nejen k čištění pokožky, ale i k její hydrataci, protože bývají napuštěné také čistícím mlékem a olejem.

Citlivou pokožku ošetřujeme denně a tak je třeba dbát na vhodný výběr. Při výběru se soustřeďte především na výběr již prověřených značek. Nikdy nekupujte dětskou kosmetiku neznámého původu, která se vyskytuje na tržištích a láká vás atraktivní cenou. Pokud nelze dohledat výrobce, rozhodně nekupujte.

Kvalitní dětské krémy, šampóny a oleje poznáte nejen podle složení, ale také, že je na obalu uveden doporučený věk a údaj, pro jaký typ nebo citlivost pokožky se výrobek hodí. Univerzálně se dá říci, že nešlápnete vedle, pokud dáte přednost léty ověřeným výrobcům, jako jsou například Nivea nebo Linteo.

Další tipy, jak správně vybrat dětskou kosmetiku naleznete Zde.

A jak vybíráte kosmetiku pro vaše děti vy?