Pokud čtete tento článek, pravděpodobně to znamená jednu věc – rozhodli jste se pustit do studia angličtiny. A to je to nejdůležitější! Teď nastává fáze hledání té pravé jazykové školy, což už je trochu těžší záležitost. Jak si mezi desítkami škol v Brně vybrat tu správnou? Jak se vyznat v takovém množství nabídek a slibů?

Co byste měli udělat předtím, než vyplníte přihlášku do kurzu angličtiny? Na co si dát pozor při výběru a jaký lektor je dobrý lektor? O tom všem je dnešní článek, ve kterém vám řekneme vše, co potřebujete vědět. Po jeho přečtení už budete mít jasno!

Nepodceňte průzkum

Dobrá rešerše je základem všeho – čemu se jazyková škola věnuje? Co dělá nad rámec jazykových kurzů? Jak dlouho působí na trhu? Důležité je také to, jak na vás působí webová prezentace. Jejich internetové stránky musí být přehledné a obsahovat veškeré důležité informace jako jsou kontakty nebo obchodní podmínky.

Dnešní doba také nabízí zanechat jazykovým školám recenzi. Na ty se nezapomeňte podívat – nejen na ty negativní, ale také na ty pozitivní, která vám mnohé napoví. Nejlepší je zjistit si referenci osobní. Chodil váš táta, nebo vaše kamarádka na jazykový kurz angličtiny? Zjistěte si, jaké jsou jejich pocity. Co by vám doporučili?

Spočítejte si pečlivě cenu

Cena za kurzy i jejich typy se hodně liší napříč všemi jazykovými školami v Brně. Zjistěte si, kolik hodin výuky za své peníze dostanete. Můžete si tak snadno spočítat cenu za jednu lekci a tím i lépe porovnávat. Je důležité si uvědomit, že nejdražší neznamená nejlepší a že v nejlevnějším může být nějaký háček. Dívejte se na to, kolik lidí bude maximálně v kurzu.

Na lektorech opravdu záleží

Jazyková škola je jen tak dobrá, jak dobří jsou její lektoři. Vámi vybraná jazyková škola může být skvělá, ale když vám nesedne lektor, pokazí vám to celý dojem a zkušenost z kurzu angličtiny. Zjistěte si proto dopředu, jaké lektora škola zaměstnává.

Dobrý lektor by měl mít nejen vynikající znalosti jazyka (nejlépe státní zkoušku nebo certifikát), ale i zkušenosti a pedagogické schopnosti. Jazyk totiž nemůže vyučovat každý, a ni s rodilým mluvčím nemáte vyhráno. Ne každý z nás by mohl jen tak učit češtinu!

Ukázková hodina zdarma

Osobní zkušenost nic nenahradí. Pokud jste svůj výběr zúžili na několik málo jazykových škol, věřte nám, že stojí za to se do těch vybraných zajít podívat osobně. Jak velké jsou učebny? Můžete si ve škole uvařit čaj nebo kafe? Jak vypadá sociální zázemí? Mají třídy dataprojektory a připojení k Wi-Fi? To vše jsou otázky, které byste si měli pokládat.

Bezpochyby využijte možnosti zajít si na ukázkovou hodinu zdarma. To je na celém procesu výběru kurzu angličtiny to nejdůležitější. Jen tak si „osaháte“ lektora, spolužáky i styl výuky.

Pevně doufáme, že po přečtení tohoto článku už máte jasno v tom, jak si angličtinu v Brně vybrat. Pokud stále tápete, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradí s výběrem.