Studium v zahraničí by nemělo být jen sezení v lavici a hory učení. Naopak vám má umožnit poznat místní obyvatelstvo, kulturu, zvyky, tradice, ale i okolní přírodu, památky. Výhodou jazykových pobytů je možnost procestovat i okolní města či dokonce země.

studium
Jazykový pobyt

Jak si jazykový pobyt co nejvíce užít?

Své studium v zahraničí si vybírej podle toho, jak moc se potřebuješ daný jazyk naučit, co od kurzu očekáváš. Vybírej přiměřeně své jazykové pokročilosti. Výběr věnujte také lokalitě, kde chcete svá studia absolvovat a vhodnou délku pobytu. Chcete se dostat na univerzitu v zahraničí? Rozhodně to není nemožné.

Vycestovat do zahraničí je pro mnoho mladých i starších novinkou a tak je pochopitelné, že mají z cesty do „neznáma“ menší, či větší obavy.

Zaměřte se nejen na jazyková studia, ale také na možnost cestovat, ideální je pobyt s umístěním v rodině, se kterou můžete komunikovat v jejich rodném jazyce. Oddělujte také pobyty jako je sběr jablek či jahod a studium v zahraničí. Při sběru ovoce budete patrně celá skupina Čechů a jazyk se moc nenaučíte.

Agentura zajišťující jazykové pobyty by měla být solidní a schopná zajistit vám bezchybný pobyt. V cenové nabídce nezastře žádné nečekané výdaje a poplatky, poradí vám se vším potřebným, zajistí letenky, i odvoz z letiště do místa ubytování a také cestu na letiště zpět.

Vybírejte si jazykové pobyty v lokalitách, kde nejezdí mnoho Čechů. Naučíte se lépe komunikovat, na svých cestách vyzkoušejte místní dopravu, jídlo, naučte se nakupovat, řešit problémy v místním jazyce. Jedině tak si svůj pobyt dokonale užijete a něco se naučíte. Nezapomeňte se po návratu neustále v jazyce vzdělávat, aby jste uplatnili to, co jste se naučili.

Study.cz