Zimní měsíce lákají k procházkám a výletům na horách. Taky se na nějaký chystáte? Výborně! Určitě tak chcete být trendy a zároveň v pohodlí po celou dobu vašeho pobytu. Na následujících řádcích si tak povíme, jaké oblečení a obuv zvolit, abychom se cítili komfortně a svůj pobyt si užili naplno.

Jaké oblečení a obuv si s sebou přibalit na hory?

Na hory oceníme kvalitní funkční oděvy a pevnou obuv. Při oblékání bude vhodné volit metodu tzv. vrstvení. Díky tomu můžeme dle počasí ubírat nebo také přidávat jednotlivé vrstvy oblečení. Pomocí toho snadno předejdeme přehřátí či ochlazení našeho organismu. Už žádné těžké a velké mikiny či bundy. Stačí si pořídit kvalitní termoprádlo a několik tenkých vrstev funkčního oblečení a máme vyhráno. Na lyže a snowboard pak zvolte hřejivé lyžařské kalhoty, které mají v dolní části rozšířené nohavice na lyžáky či snowboardové boty. Na běžky pak sportovci ocení přiléhavé zateplené legíny. Co se týče doplňků, hodit se vám budou čepice s podšívkou. Velké oblíbenosti se těší také čelenky ze 100% bavlny. Obuv na hory by měla být dostatečně odolná a měla by disponovat kvalitní podrážkou, která vhodně tlumí dopady chodidla při kontaktu se zemí. Boty na zimní turistiku by měly mít dále i protiskluzovou podrážku a velkou výhodou je i zateplení. Vybíráme-li zimní obuv na hory, kontrolujeme také, zda je nepromokavá, větruvzdorná a oděruodolná. Tyto tři vlastnosti zaručí, že se vám bude chodit po horách jedna báseň.               

Jaké barvy, vzory, motivy a zdobení budou v letošní zimní sezóně v kurzu?

Chceme-li být v letošní zimní sezóně in, měli bychom se zaměřit na oblečení v přírodních a pastelových odstínech. Co se týče vzorů a motivů, povedou opět ty přírodní. Velké oblíbenosti se těší především ty květinové a zvířecí. Oblečeme-li si však leopardí bundu, měli bychom ji doplnit už pouze jednobarevnými a decentními rukavicemi, botami apod.. Díky tomu se náš outfit na hory vkusně sjednotí. Zaměříme-li se na zdobení a dekorativní prvky, budou v kurzu zejména chlupaté kožíšky. Velmi elegantně bude působit, zvolíte-li si bundu s kožešinovým límcem, která bude ladit k rukavicím s chlupatým lemem. Takto postavený zimní outfit nebude mít daleko k dokonalosti.