Určitě chcete svým mazlíčkům dopřát to nejlepší., krmíte je kvalitním krmivem, mají pohodlný pelíšek, hračky, vaši pozornost, ale co potřebují také, je ochrana proti zákeřným vnějším parazitům, kterých je všude kolem spoustu.

fypryst-1pipetaCAT,DOG

Teplé zimy parazitům vyhovují

Každoročně svádíme boje s klíšťaty a je třeba chránit nejen sebe, ale i psy a kočky. Není totiž nic neobvyklého vrátit se z procházky s několika zakousnutými jedinci a několika ještě lezoucími v srsti, hledajícími teprve vhodné místo. Teplé zimy zvyšování populace těchto záškodníků patřících mezi roztoče jen nahrávají.

Nebezpečné klíště

Nebezpečí spočívá nejen v tom, že přisáté klíště je záležitostí nepříjemnou až nechutnou, ale hlavně v přenosu závažných chorob. Zvíře může onemocnět lymskou boreliózou, encefalitidou, babesiosou nebo třeba ehrlichiozou. Mnohé nemoci jsme u nás donedávna neznali a dnes jsou na našem území stále rozšířenější. Je tedy na místě zabránit už přisátí klíštěte. Jak na to?

Spot-on Fypryst s působností až 8 týdnů

Populární jsou dnes přípravky na principu spot-on, tedy ve formě pipety s roztokem, jejíž obsah se vymáčkne na kůži mezi lopatkami zvířete a nechá vstřebat. Je to elegantní, rychlé, bezbolestné a účinné. Do této skupiny antiparazitik patří i FYPRYST s účinnou látkou fipronyl, který chrání spolehlivě proti klíšťatům 4 týdny, proti blechám až 8 týdnů a působí i na všenky. Účinnost závisí i na síle zamoření prostředí a blechy jsou usmrceny do 24 hodin od napadení.

Ochrana pro psy i kočky

FYPRYST CAT je určen pro kočky a FYPRYST DOG S, M, L nebo XL se vybírá podle váhy vašeho pejska. Zakoupit se dá bez předpisu v lékárně, ale také v chovatelských potřebách nebo ve veterinární ordinaci. Více informací o produktu naleznete na stránce ceskymagazin.cz.

 

Předchozí článekChronická mykóza a léto
Další článekProdej luxusních bytů a rodinných domů v Praze