Líbí se vám kouřové líčení očí, ale připadá vám příliš obtížné? Nenechte se mýlit, pokud se budete řídit našimi radami, zvládnete jej bez problémů! Kouřové líčení sluší každé ženě, proto je škoda se mu bránit. Hodí se zejména na večer, neboť působí velmi slavnostně a luxusně.

Začněte dokonalým make-upem

Jestliže chcete svým líčením skutečně oslnit, dejte si záležet i na make-upu. Chystáte-li se na párty či na ples, potřebujete, aby si být jistá, že vám make-up vydrží celou noc. K tomu vám pomůže podkladová báze. Poté přichází na řadu korektor a samotný make-up, který naneste speciální houbičkou. Vše důkladně zafixujte sypkým pudrem a na závěr aplikujte tvářenku, která při slavnostním líčení nesmí chybět.

Oční linky

Před samotnou aplikací očních stínů nejdříve oči orámujte černou tužkou, bez nich je kouřové líčení zkrátka nemyslitelné. Ideální je kajalová tužka, ale použít můžete i odolnější tekuté linky.

Oční stíny

A teď to přijde! Připravte si paletku se stíny. Na kouřové oči se samozřejmě nejvíce hodí šedé odstíny, ale použít můžete i jiné barvy, například s nádechem hnědé či fialové. Nejprve neneste základní světlejší stín na pohyblivou část víčka. Tmavší stín použijte na očnicový oblouk a do vnějšího koutku. Vše samozřejmě rozetřete do ztracena. Na závěr aplikujte nejsvětlejší perleťový stín těsně pod obočí, můžete i do vnitřního koutku.

Řasy

Kouřové líčení je natolik výrazné, že se nemusíte otravovat s nalepovacími řasami. Postačí kvalitní řasenka. Nezapomeňte však nejdříve použít kleštičky, které řasy dokonale natočí a rozzáří tak váš pohled.

Rtěnka

Vzhledem k tomu, že kouřové oči poutají samy o sobě hodně pozornosti, s výběrem rtěnky buďte opatrná. Volte spíše decentní barvy, sáhnout můžete i po světlém lesku na rty.

A teď ještě vše překontrolovat a můžete vyrazit!

Předchozí článekVýchova dětí
Další článekPersonální agentura Žirafa.cz – stimul pro lepší zítřky