Dřezové baterie jsou nedílnou součástí kuchyní stejně jako nábytkové úchytky nebo elektrické zásuvky. Bez dřezových baterií by to v kuchyni zkrátka nešlo, ovšem nabízí se otázka, jaké konkrétní dřezové baterie do kuchyní pořídit, aby skutečně splnili to, co od nich očekáváme? Dnes je na trhu mnoho dřezových baterií, které se hodí k nejednomu kuchyňskému dřezu. Abyste se v jednotlivých bateriích vyznali, prozradíme vám, jaké druhy dřezových baterií existují. 

Nástěnné dřezové baterie

Věděli jste, že existují nástěnné dřezové baterie? Jedná se poměrně o novinku na trhu, jedná se o baterie, které jsou umístěné nad kuchyňským dřezem. Na rozdíl od ostatních druhů a typů baterií se musí hlídat rozteč, což je vzdálenost rozestupu vodovodních trubek na stěně. Standardně bývá rozteč kolem sto až sto padesáti milimetrů. 

Stojánkové baterie

Pravděpodobně nejpopulárnější baterie jsou stojánkové baterie, které jsou pořizovány do takřka každé české domácnosti. Jelikož jsou tak oblíbené, výrobci kladou důraz na kvalitu a funkčnost. U stojánkových dřezových baterií je typické, že se montují přímo na kuchyňskou desku nebo případně na samotný dřez. 

Pákové dřezové baterie

Poměrně oblíbené jsou také pákové baterie, které jsou v porovnání s kohoutkovými bateriemi o něco ekonomičtější. Jejich vlastností či předností je těsnost nebo taky způsob ovládání. Teplota se u těchto dřezových baterií nastavuje s mnohem větší citlivostí. Nicméně pákové baterie slibují skutečně velkou úsporu vody, což se v době, kdy se neustále zdražuje právě voda, hodí. 

Kohoutkové baterie

Jak jsme zmínili, existují také kohoutkové baterie, které jsou v porovnání s výše zmíněnými pákovými dřezovými bateriemi méně ekonomické, ale přesto se hodí do konkrétních míst. Hodí se zejména do koupelen do van. 

Termostatické vodovodní baterie

Pak také existují vodovodní baterie k termoregulaci vody. Jednou takovou baterií je termostatická baterie, která je velice úsporná. Jejím úkolem je držet vodu v nastavené teplotě, ať už je teplota vody v potrubí jakákoli. Díky termostatickým bateriím nemusíte dlouze čekat na to, až poteče teplá.

Předchozí článekSprávný lev salónu přesně ví jak se udržovat v top vzhledu
Další článekBiostimulační laser