Hurá, je to za námi, škola hotová, i když to byl občas boj a nervy. Je čas s chutí vyrazit do nové životní etapy. Ale ke spokojenosti a pevnému zázemí je potřeba mít také nějakou práci. A já stále práci hledám. Zjistil jsem totiž, že to není zase tak jednoduché si ihned po škole nějakou najít. Nezbylo mi tedy nic jiného, než zamířit na úřad práce. Díky tomu nemusím platí povinné zdravotní pojištění.

Hledám práci
Hledám práci

Personální agentura nabízí pomoc

Nechat vše pouze na úřadu práce není tou nejlepší volbou. Ale co dalšího můžu dělat, abych zvýšil svoji šanci při hledání práce? Díky známému, který dřív řešil stejný problém, jsem dostal kontakt na personální agenturu Žirafa.cz, která nabízí zprostředkování práce. Ze začátku jsem měl určité předsudky, protože o personálních agenturách koluje spousta historek, které jim rozhodně nedělají dobrou reklamu. O to větší pak bylo moje překvapení, že u Žirafa.cz je to vše úplně jinak. Pokud k nim přijdu s tím, že hledám práci, mají pro ně má přání a požadavky stejnou váhu jako na druhé straně požadavky zaměstnavatelů. Můžete si za svůj požadavek zvolit třeba to, že váš zaměstnavatel nebude žádný hrubián. Samotné hledání bylo nakonec poměrně rychlé a já jsem se rychle začlenil do pracovního procesu.

Základem je kvalitní životopis

Pokud hledám práci, měl by to být právě životopis, který si pečlivě připravím a nechám si na něm opravdu záležet. Životopis je možno archivovat v databázích, do kterých mají přístup různí personalisté a mohou si v nich podle jednotlivých kritérií vyhledávat vhodné uchazeče o zaměstnání. A stejně to funguje i naopak, podle životopisu lze velice jednoduše vyhledat pro nového uchazeče vhodného zaměstnavatele. Agentura Žirafa.cz disponuje sítí 17 poboček po celém Česku, která je spravována zkušenými personalisty, kteří dokáží pomoci. Základem je slušné jednání a žádné kličky a úskoky.  S touto personální agenturou přesně víte na čem jste.

 

Předchozí článekVybavte svou kancelář online
Další článekŠetřete na elektřině až několik tisíc korun ročně