Každá vzduchotechnická a klimatizační jednotka potřebuje jakýsi svůj „mozek”, který ji bude ovládat. Co všechno dokáže systém měření a regulace H-Control?

Co dokáže systém H-Control

Celou jednotku samozřejmě udržuje v chodu. V neposlední řadě se ovšem musí postarat rovněž o to, aby byl její provoz spolehlivý a funkční z hlediska účinnosti, ale také hospodárný z hlediska ekonomického s ohledem na uživatele.

Jednotlivé systémy se od sebe samozřejmě ve svých konkrétních parametrech nevyhnutelně odlišují, snahu o optimalizaci a úspornost však mají společnou. Současně se klade důraz i na nenáročnost při obsluze. To znamená, že vy jakožto uživatel musíte do jejich chodu zasahovat naprosto minimálně. Výstupem je pro vás nicméně i tak dokonalý přehled o aktuálním stavu a též o mimořádných jevech, jako jsou poruchy.

Systém je tak schopen každou jednotku kompletně ovládat. A to naprosto samostatně. Eventuálně je možná místo autonomního ovládání také kombinace různých systémů. Dále je možné provádět i řízení společné či nadřazené.

H-Control v praxi

Má podobu rozvodné skříňky, která je osazena silovými a pomocnými přístroji a programovatelným regulátorem s instalovaným aplikačním softwarem. Uvedení sady těchto komponent do provozu by vždy měla provádět pouze montážní firma. A to tam, kde je již nainstalována vlastní vzduchotechnická jednotka. V případě kompaktních jednotek však tímto limitováni nejsme a systém nainstalovaný na jednotku lze dodat již z výroby. Současně s dodávkou pak obdržíte i instalační CD, dále návod na použití a technickou dokumentaci, tak abyste si vzduchotechnickou sestavu dokázali později snadno nastavit a řídit i vy sami.

O společnosti C.I.C. Jan Hřebec

C.I.C. Jan Hřebec klade v rámci svého sortimentu důraz na efektivitu. Proto si také vyvíjí vlastní technologická řešení. Díky kompletnímu sortimentu jednotek pro centrální distribuci a úpravu vzduchu i jednotek pro decentralizovanou úpravu vzduchu patří mezi přední výrobce na současném českém trhu.

Autor článku mkt@cic.cz

 

Předchozí článekPravdy a lži o opalování
Další článekZahradní grily – praktický prvek do každé zahrady