Každý z nás měl ve svém životě někdy zlomené srdce a ten kdo říká že ne, měl ho zlomené nadvakrát. Je to bolestný zážitek, který nás může poznamenat v dalším hledání životního partnera. Důležité je ale vstát a jít dál. I zlomené srdce se dá vyléčit, jen to chce čas.

Člověk se ze dne na den nezmění

Znáte to. Rozešli jste se s partnerem, se kterým jste strávili poměrnou část svého života. Jenže on byl nevěrný a lhal vám. A lže vám dál – v čem? V tom, že vás miluje a kvůli vám je také ochoten se změnit. Důležité je uvědomit si, že člověka ze dne na den nezměníte a že mnohdy ho k povahové změně nedonutí ani zlomené srdce a rozchod. Pokud se k vám nevěrný partner chce vrátit, je to nejspíš z toho důvodu, že mu chybí hlavně sex. Pokud se chce vrátit, může to být také zapříčeněno tím, že jednoduše žárlí, protože vás začal vídat s jiným partnerem či v obležení jiných lidí. Vy si však dobře pamatujte, že jste silná osobnost, která se nenarodila pro to, aby se někomu jinému stála ,,rohožkou“. Máte své vlastní city a potřeby a na světě je spousta jiných lidí, kteří touží po stejných hodnotách jako vy.

život

Stanovte si priority

Pokud se s vámi partner rozešel, užívejte si znovudosažené volnosti. Běžte do společnosti s kamarády, uvolněte si a vychutnejte si ten pocit, že se nemusíte nikomu zpovídat, kdy příjdete a kam jdete. Mnohdy je velmi dobré nebýt vztahově uvázán a stát se na čas „single“. Člověk si tak najde si své vlastní priority a zamyslí se nad svým vlastním životem. Budete mít čas na plnění svých cílů a snů, možná si najdete zcela nové přátele a odprostíte se od lidí, se kterými jste si nerozuměli. Po čase osobní svobody třeba příjdete na to, že ani nejste na vážný vztah připraveni. Rozhodně se však nikdy nevracejte do minulosti, nic si nevyčítejte a řiďte se pravidlem – dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Toto motto funguje stoprocentně. Člověk se totiž může tvářit, jakože se změnil. Tyto stavy jsou ale jen krátkodobé, dokud ten druhý nezíská jistotu, že se k němu s láskou vracíte zpět. Většinou se po pár týdnech vrátí do stejných vln a vy na něm znovu uvidíte chyby, které vám celou dobu vadily. Čím starší partner je, tím je horší jej chtít napravovat. Vlastnosti, které člověk získává od svého dospívání, se s ním většinou táhnout celý život. Není ale pravdou, že se člověk nemůže změnit, co se týče priorit. Někdo, kdo ještě před třemi lety nechtěl o dětech ani slyšet, by si najednou přál stát se rodičem. Tyto prioritní změny si ale nikdy nesmíme plést s povahovou vlastností.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz