Někdy nám nestačí klasická výmalba pokojů v našem domě či bytě. Chceme dát najevo své rozvinuté estetické vnímání tak, aby vyšlo navenek a zobrazilo se třeba přímo na stěnách našeho pokoje. Zmizely doby praktických a fádních výmaleb, přišly naopak časy, kdy si rádi hrajeme s detaily jednotlivých dekorů, kdy chceme to, co se nám líbí, mít i ve své bezprostřední blízkosti.

Dekorace
Dekorace

A tak se v řadě různě vymalovaných pokojů na zdech prolínají květiny, spirály, křídla duhových motýlů i ptáků v rozletu. Motivy dekorující zdi našeho domova nám dodávají energii nebo nás naopak dokážou zklidnit. Jsou obrazem našeho já a toho, co máme v životě nejraději. S o to větší radostí pak žijeme v námi uzpůsobeném estetickém prostředí, které je sladěné s našimi zájmy a ve kterém tak rádi přivítáme své hosty. Toužíme zkrátka po tom, aby prostory, ve kterých trávíme nejvíce času, byly odrazem naší duše. Aby spolu dotvářely náš každodenní život a aby všem, co jej přišly sdílet, ukázaly, kdo tady vlastně bydlí.

Dekorace na zeď do dětských pokojíčků

Osvěžující dekorace na zeď jsou například již zmínění různobarevní motýlci, ptáčci, květiny, sluníčka, ale třeba i takové dopravní prostředky. Řadu dekorací zajisté uvítají především děti ve svých pokojíčcích, do kterých tak spolu s dekoracemi vpustíte snovou a zcela pohádkovou atmosféru. Dětem se bude se hezky usínat a vesele vstávat. Jak vaše ratolesti porostou, můžete dekoraci přizpůsobovat jejich věku a zájmům.

dekorace

Většina obdobných nástěnných dekorací je samolepící nebo magnetická, existují i různé závěsné dekorace. Takovou klasickou závěsnou dekorací jsou například hodiny, které můžete pověsit tak, aby splývaly s okolní výmalbou. Můžete sjednotit jednotlivé vzory hodin a nástěnné výmalby i další doplňkové nástěnné dekorace. V případě takového dětského pokoje pak dojde k ucelení kompletního dojmu z prostoru a vše bude působit sladěně a kompaktně.

Vždy ale myslete na to, že méně je někdy více. Čistý vzhled s jemnou výmalbou a zlomkem dekorací je tou správně vyváženou volbou. Pokud si uvědomíte, že v takovém dětském pokoji, už je i tak řada hraček, není třeba precizně dekorovat různými závěsnými předměty také všechny jeho stěny. Dekorace nejlépe vyniknou v čistém prostoru, který tak provzdušní, dají mu lehkost a eleganci.

Vesely slon

Dekorace zkrášlí každý dům i byt

Ať už si tedy vyberete jakékoliv vzory a materiály ke zkrášlení vašeho bytu nebo domovu, zajisté vám s trochou vkusu a té správné míry udělají z několika místností opravdový domov. Plný barev, veselých obrázků a úsměvů.