Micelární voda je fenomén, který se do historie kosmetiky zapsal zlatým písmem. Ženy si ji zamilovaly z různých důvodů – šetří jim čas a zároveň zpříjemňuje dobu strávenou před zrcadlem. K masivnímu rozšíření však přispěl i fakt, že se vyrábí v mnoha provedeních s ohledem na specifické vlastnosti jednotlivých typů pleti. Pokud jste čištění „micelárkou“ nikdy nezkoušela, měla byste to napravit. Ještě před tím si ale přečtěte pár základních informací.

Nabídka kosmetických produktů určených pro odličování je neuvěřitelně pestrá. Přesto je micelární voda v mnoha ohledech lepší než běžná čisticí mléka a klasické dvoufázové odličovače. A protože žádný z výrobců doposud nepřestavil přípravek s působivějšími vlastnostmi, vypadá to, že roztok z pomyslného trůnu jen tak něco nesesadí.

Za co si micelární voda vysloužila svou popularitu?

Žijeme v uspěchané době, a když se nabízí možnost, jak významně ušetřit čas – a navíc si cokoliv zjednodušit, byli bychom sami proti sobě, kdybychom odmítli. A právě proto se micelární voda těší takové oblibě u žen všech typů pleti. Bez ohledu na to, zda jste majitelkou mastné, normální, suché či citlivé pokožky, pomocí roztoku ji kdykoliv perfektně vyčistíte.

Velkou výhodou čištění micelární vodou je fakt, že se pleť nemusí oplachovat kohoutkovou vodou. Ta obsahuje vápník, chlor a další látky, které se mohou projevit podrážděním či způsobit vysychání.  V micelární vodě obsaženy nejsou, a proto je jako stvořená pro citlivou i suchou pleť.

Na jakém principu roztok funguje?

Micelární voda obsahuje shluky molekul tendizů – tzv. micely. Tyto mycí látky mají dva póly – hydrofilní, který okamžitě rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě. Lipofilní pól přitahuje mastnotu, která se následně zachytí na vatovém tamponku.

Unikátní složení micelární vody umožňuje dokonalé vyčištění pleti od všech druhů nečistot – tedy nejen těch, které se na ni dostaly z okolního prostředí, ale také kožní maz, pot a dalších tělních tekutin.

Ale jakou micelární vodu vybrat?

Po které micelárce sáhnout, když je nabídka tak pestrá? Mají všechny roztoky stejné složení a liší se pouze loga firem? Tak snadné to není. Stejně jako v případě jiných kosmetických přípravků panují značné rozdíly i mezi micelárními vodami. Zaměřte se proto na certifikované produkty od renomovaných výrobců.

Kvalitní micelární vodu poznáte především podle absence agresivních chemických látek. Naprosto nežádoucími složkami jsou alkohol a paraben. Naopak se poohlédněte po hypoalergenním roztoku, který respektuje přirozené potřeby pokožky, nevysušuje ji a nezpůsobuje ucpávání pórů.

K tomu nejlepšímu na trhu patří micelární vody značky Bioderma, která je vyvíjí již od roku 1991. V produktové řadě najdete micelárky pro všechny typy pletí.