Terasa je krásné místo, které nám umožňuje být mezi domem a zahradou, jedná se o místo, kde můžeme odpočívat, jíst anebo něco slavit s přáteli.  Jedná se o velmi oblíbené místo, kde lidé tráví dost času, pokud to lze. Ovšem je pravdou, že na některých terasách se nedá sedět po celý rok, ale jsme omezení pouze na letní období. Pokud si chcete svou terasu užívat po celý rok, chce to jistá opatření, ale půjde to.

Sedět za sklem

Jednou z možností, jak ze své terasy udělat celoroční terasu, kde byste si mohli užívat pohodlí i v zimě, je nechat ji zasklít. Díky sklu budete stále mít krásný výhled na zahradu a zároveň vám nebude zima. Na druhou stranu v létě to může být trochu nepříjemné, protože se vaše terasa může změnit na skleník, proto je dobré na střechu dát něco, co vás bude držet ve stínku anebo skleněnou konstrukci vymyslet tak, aby se například celá jedna stěna dala v létě otevřít, a vy pak budete mít zpátky krásnou a vzdušnou terasu. Pravdou je, že tohle řešení je samozřejmě finančně náročnější, než klasické terasy, ale za to si tu můžete užívat po celý rok a rozhodně je to lepší řešení, než si z terasy udělat dřevěný altánek, protože pak už ztratíte tu krásnou atmosféru.

My si zatopíme

Pokud chcete nějakou levnější variantu, pak můžete využít různá topná tělesa. Existují různé druhy topení, které slouží právě pro celoroční terasy a podobně. Často se podobají pouliční lampy, a když si pod ní sednete, bude vás hřát, což je rozhodně příjemné. Tato lampa je rozhodně levnější, než si nechat terasu zasklít, ale stále nejde pod ní v zimě sedět třeba jen tričku, protože sice od ní jde teplo, ale ne tolik, abyste se pod ní potili. A samozřejmě, že pokud bude na terase více lidí, například když budete pořádat nějakou oslavu a podobně, pak budete muset koupit podobných topných těles více, aby někomu nebyla zima.

Topení v uzavřené terase

Pak existuje ještě jedna možnost. Nemusíte terasu zasklívat, ale existuje něco, co se podobá party stanu a tím si terasu na zimu uzavřete. Těch je samozřejmě mnoho typů, záleží na velikosti a také výstavbě vaší terasy. Například pokud máte udělanou střechu, stačí si koupit boční plachty a když dovnitř ještě přidáte topné těleso, tak budete mít terasu, na které budete moci sedět i v zimě. Je to taková zlatá cesta mezi zasklením a necháním otevřeného prostoru, protože v zimě netáhnete plachty a v létě plachty někde schováte a máte zase zpátky vaši terasu. Je to velice praktické a existuje několik druhů plachet, můžete mít na nich okna, abyste neseděli na terase ve tmě a podobně, takže si můžete vytvořit poměrně útulný prostor.

Sedět na terase i v zimě nemůže každý, ale je to příjemný pocit, můžete tak svůj prostor pro spojení s přírodou využít po celý rok, což je praktické.

Předchozí článekCo přináší nábytek z masivu?
Další článekTeplota okolo 20 stupňů je ideální pro zvýšený výskyt klíšťat. Jak se před nimi můžeme chránit?