Pokožku je potřeba si chránit. Někdy však správná kosmetická péče nestačí a je nutné přejít k dalším řešením, jak pokožku regenerovat a obnovit její krásný vzhled. Jen zdravá pokožka váš totiž může ochránit před nepříznivými vnějšími vlivy, jako je například sluneční záření. Odborníci z kliniky Altos doporučují pokožku regenerovat pomocí biostimulačního laseru, který se hodí k obecné regeneraci tkání i hojení ran. Regenerace buněk se navenek projeví výrazným omlazením pleti.

Možnosti využití biostimulačního laseru

Nejčastěji se biostimulační laser využívá k okamžitému zklidnění pleti po prodělaném jiném laserovém zákroku. Dále se dá využít pro regeneraci tkáně, například po přílišném vystavení pokožky slunečnímu záření. Funguje také výborně na zlepšení stavu jizev, zklidnění zánětlivých procesů i projevů akné, nebo pro rychlejší vstřebání hematomů.

Princip ošetření

Biostimulační laser zvyšuje metabolismus tkáně, což vede k podpoře novotvorby cév a zvýšení průtoku krve. Také to sníží svalové napětí, které patří mezi jednu z příčin vzniku vrásek. Laserový paprsek pronikne až do hloubky 2 cm, kde je pohlcen cytochromatickými buňkami. Energie, kterou laser buňkám předá, způsobí okysličení tkáně a zvýšení látkové výměny v buňce, stejně jako aktivizaci fibroblastů podporujících tvorbu kolagenu. Kolagen je látka nezbytná pro správnou pružnost a pevnost pokožky. Zároveň biostimulační laser zaktivizuje makrofágy, tedy buňky zodpovědné za hojivé procesy a odstranění škodlivin v těle.

Kombinace s pleťovou maskou

Při ošetření biostimulačním laserem se používají také regenerační, hydratační a čisticí pleťové masky, které v kombinaci s laserem mnohonásobně zesílí výsledný efekt. Tyto masky se ve formě gelu nanesou na pokožku a při spojení s laserem vytváří miniaturní skleníkový efekt. Masky se vybírají přesně podle požadavků klienta, hydratační masky s obsahem kyseliny hyaluronové například pomáhají zpevnit pokožku a zaměřují se na redukci mimických vrásek. A nejenom mladé klienty může potěšit protiaknózní maska zaměřená na okysličení a dezinfekci pokožky s následným potlačením tvorby mazu a stáhnutím póru. Díky ní už vás potíže s akné nebudou trápit tak jako dřív.

Předchozí článekHledáte vhodnou dřezovou baterii do kuchyně? Prozradíme, jaké existují druhy
Další článekKontokorent: Kdy se vyplatí a jaké jsou jeho alternativy?