vlasy

Závidíte vašim kamarádkám jejich dlouhé vlasy, ale vám pořád ne a ne růst? Možná děláte některé chyby, kvůli kterým vaše vlasy růst nemohou. My vám poradíme několik tipů co dělat, aby rostly rychleji.

Zastřihávání

Vlasy je potřeba pravidelně zastřihávat. Možná si říkáte: Proč je stříhat, když chci, aby rostly? Je to jednoduché. Poškozené konečky ubírají celému vlasu sílu, tím se láme a logicky nemůže růst. Kadeřnici byste tak měli navštívit každých šest týdnů.

Zdravá pokožka hlavy

Poraďte se se svým kadeřníkem o tom, jak pečovat o vaši pokožku hlavy. Každý potřebuje totiž něco jiného, pokud máte suchou či mastnou pokožku hlavy, potřebujete na to pokaždé jiné přípravky. Kadeřník vám navíc může doporučit kvalitní šampóny, které pokožku hlavu nezatíží a vytvoří tak ideální prostředí pro růst vlasů.

Správně vlasy myjte

Vlasy příliš nešamponujte. Není pravda, že čím víc šamponu použijete, tím budou čistější. Nejdříve vlasy opláchněte kapkou šamponu, kterou smyjete maz. Když poté nanesete šampon podruhé, opět v malém množství, vytvoří se pěna, která vlasy umyje. A také zapomeňte na mytí délek vlasů. Šampon paří pouze ke kořínkům. Na konečky a do délek poté dejte kondicionér.

Nepoužívejte teplo

Teplo vaše vlasy ničí a vysušuje, a to jak z fénů, žehliček, tak i teplá voda. Vlasy proto myjte vlažnou vodou, nakonec je můžete opláchnout pouze studenou. A pokud potřebujete vlasy tepelně upravit, ošetřete je před tím speciálním přípravkem, který seženete v každé drogerii.

Správná a vyvážená strava

Vlasům dodáte zdraví a sílu také správnou stravou, ve které nebude nic chybět. Naopak zvyšte příjem bílkovin z ryb, luštěnin a ořechů. Pokud je hlavně u žen příjem bílkovin malý, může to zapříčinit i vypadávání vlasů.

Vitamíny

Vlasům můžete také pomoci doplňky stravy a vitamíny. Ideálně užívejte takové doplňky stravy, které jsou bohaté na vitamín C a vitamíny skupiny B. Výhodou těchto vitamínů je také to, že posílí vaše nehty a zlepší se i stav vaší pleti.