Jóga znamená spojení. Díky józe naleznete cestu k vlastnímu nitru, své duši, srdci, pomůže vám najít vaše já, vaši moudrost. Jógu je zároveň potřeba vnímat jako určitou disciplínu, sílu vytrvat. Pomůže a naučí  vás překonávat překážky, díky  tomu bude váš život jednodušší a krásnější.

O józe

Jóga vznikla v Indii před mnoha tisíci lety a dnes je populární po celém světě. V 19. století se začala šířit na Západ. Byla poprvé představena v Chicagu v roce 1893 a velmi na lidi zapůsobila. Nejpopulárnější a nejznámější učitel jógy na Západě byl Paramahansa Yogananda, který v roce 1920 přijel do Bostonu a v Los Angeles založil  Společenství seberealizace, které zde působí dodnes.  Možná znáte jeho knihu Životopis Jogína.

Oblečení na jógu
Oblečení na jógu

Cvičení jógy

První studio jógy otevřela v USA jogínka Indra Devi, díky tomu se jóga stala velmi populárním cvičením. Naučila cvičit jógu tisíce instruktorů. Na Západě se cvičení zaměřuje spíše na fyzické cvičení než meditace, čímž trochu ztrácí svůj duchovní rozměr.  Existuje mnoho druhů jógy.

Pokud se chcete do cvičení pustit, je nutné mít alespoň teoretické základy. Jóga je komplexní systém, který musíte správně pochopit. Poznáním principů jógy a filozofie, se vám otevřou dveře do jiného světa.

Šperky na jógu

Zdravotní účinky jógy

Jednotlivé Ásany (pozice) ovlivňují celý náš organismus. Pomáhají kloubům, svalům, srdci, krevnímu oběhu, nervovému i lymfatickému systému, všem žlázám i orgánům. Jóga má velmi pozitivní vliv na psychiku, pomáhá zklidnit se a uvolnit, především při stresu. Velmi důležitá je zde práce s dechem, jóga pomáhá lépe zásobovat organismus kyslíkem. Díky józe se člověk naučí zhluboka dýchat. Díky cvičení jednotlivých Ásán si přirozeným způsobem osvojí zdravé návyky. Jóga pomáhá například s bolestí zad mnohem rychleji, než klasická rehabilitační cvičení.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz