Navzdory vašemu přesvědčení nemusí být tvorba webových stránek pro úspěšnou prezentaci složitá. Zahrnuje tvorbu nejen samotné programování, ale i vytvoření jejich obsahu. Jaké máte možnosti?

Tvorba webových stránek od základů

Při tvorbě webu se vám nabízí několik možností. První je redakční systém, který může být značně omezen co do počtu funkcí, ale samotnou tvorbu webu a jeho nastavení zvládne i méně zkušený uživatel. Ještě intuitivnějším řešením je stránka vytvořená pomocí webové služby. Vlastnoručně vytvořené stránky jsou vhodnou cestou jen pro opravdu zdatné programátory s bohatými výchozími znalostmi.

tvorba webových stránek

Vytvoření obsahu

Originální obsah je jedním z důležitých hledisek, na jejichž základě vyhledávače indexují a hodnotí webové stránky. Proto by veškeré texty, které se vyskytují na webové stránce, měly respektovat zásady SEO. Jedná se zejména o správné zakomponování klíčových slov, která by měla z textu přirozeně vystupovat, nikoli „bít do očí“ a dělat z textu nepřehlednou změť klíčových slov a podobných slovních spojení.

Při tvorbě textů se vám nabízí dvě možnosti. Můžete napsat veškeré texty sami. V případě velmi obsažných webů se však může jednat o dlouhý proces. Rozhodně se však vyvarujte kopírování nejrůznějších produktových popisů ze stránek výrobce, neboť to by se mohlo nepříznivě odrazit na výsledné pozici při organickém vyhledávání. Při vytváření textů můžete také využít služeb profesionálního copywritera, který na základě vašeho zadání vypracuje texty obsahující všechny důležité informace, ale také vhodně použitá klíčová slova.

Podobná situace nastává také v souvislosti s dalším, netextovým obsahem. Je žádoucí používat vlastní fotografie, u nichž by měl být vždy vyplněn alternativní text.

Ať už tvoříte strukturu webových stránek, nebo přímo jejich obsah, vždy mějte na paměti vaše publikum a snažte se na vznikající web podívat očima nezaujatého návštěvníka.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz