Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby zad v Praze je specializované zdravotnické pracoviště poskytující precizní diagnostiku a léčbu chronické bolesti zad nejčastěji spojené s bolestí bederní páteře v důsledku výhřezu meziobratlové ploténky. Při léčbě chronické bolesti zad klinika využívá široké spektrum miniinvazivních a endoskopických výkonů. Jedná se o unikátní perkutánní endoskopické výkony pod kontrolou rentgenu a videonavigace, které jsou spojeny s řadou významných klinických přínosů. Svým specifickým zaměřením je klinika v současnosti jediným klinickým zařízením tohoto typu v České republice.

„Pokud vás bolest v oblasti bederní páteře trápí opakovaně a dlouhodobě, resp. déle než tři měsíce, určitě bych vám doporučil návštěvu naší kliniky, kde vám poskytneme v rámci léčebného plánu precizní diagnostiku, jejímž prostřednictvím můžeme přesně odhalit zdroj-místo bolesti a stanovit nejvhodnější léčebný zákrok. Je možné, že vaše potíže jsou spojené s tzv. kořenovým (radikulárním) syndromem, který vzniká v důsledku útlaku či mechanického poškození nervového kořene, a to nejčastěji výhřezem meziobratlové ploténky,“ komentuje MUDr. Róbert Tirpák, FIPP, vedoucí lékař této kliniky, který je navíc jediným odborníkem v ČR s mezinárodní certifikací FIPP pro oblast léčby bolesti se zaměřením na miniinvazivní a endoskopické techniky.

Mezi typické projevy kořenového syndromu patří silná bolest zad v bederní oblasti „vyzařující” či „vystřelující“ v jedné či více spádových oblastech nervových kořenů na dolní končetině. Bolest může provázet částečná či úplná ztráta citlivosti až nehybnost končetiny. Dochází ke snížení funkce a omezení svalové síly končetiny spojené s neschopností stoupnout si na špičky nebo zvednout nohu do schodů. Bederní páteř bývá omezena v pohybu, především do záklonu a předklonu. Postižení bývá zpravidla jednostranné, provázené jednostrannou bodavou, pulzující či pálivou bolestí, mravenčením, brněním a podobně. Bolest může provokovat i kašel, kýchání nebo defekace.

Jestliže si stále nejste jisti, zda se ve vašem případě jedná o kořenový (radikulární) syndrom a zda je možné pro vaši léčbu zvolit mininvazivní a endoskopický výkon, zkuste využít možnost E-konzultace. Tato služba je zcela zdarma a umožňuje pacientům z pohodlí domova konzultovat se specialisty pracovišť EuroPainClinics svůj zdravotní stav ještě před samotnou návštěvou kliniky, což celkově zpřesňuje, zrychluje a zefektivňuje stanovení konkrétního léčebného plánu. Pacient navíc šetří čas a náklady za návštěvy jiných zdravotnických zařízení, které by jinak v aktuálně fungujícím procesu léčby musel absolvovat. E-konzultace je dostupná z webových stránek www.europainclinics.cz/e-konzultace a z mobilních zařízení a aplikací.

K návštěvě Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics není třeba mít doporučení od praktického lékaře. Klinika spolupracuje s vybranými zdravotními pojišťovnami (VZP, ZP Škoda, VoZP, OZP), které svým pacientům léčbu na této klinice plně hradí.

Předchozí článekDýhované dveře od SAPELI – příroda ve vašem interiéru
Další článekPardubické hudební jaro přivítá 4TET