Jednou z možností je zavřít se na několik měsíců do svého pokoje a vše se do detailu nabiflovat. Nikomu se ale nechce ztrácet 3 měsíce svého života biflováním masy učiva. V tomhle článku si prozradíme různé finty, se kterými maturitu bez problému zvládnete a nebudete se muset extrémně mnoho učit.

Čeština – čtěte rozbory knih

Přečíst půl roku před maturitou 20 knížek je mnohdy nadlidský úkol. Přitom k maturitě staří přečíst rozbory všech vybraných knih. Rozbor Vám dodá všechny potřebné informace, jež budete potřebovat. Základní shrnutí děje celé knihy Vám bude stačit na to, aby jste dokázali 5 minut o knize mluvit. Děj doplníte o celý rozbor, který se naučíte. V dnešní době není vůbec těžké tyto rozbory sehnat (například na internetu) a přitom nejde o žádný podvod.

press news media

Matematika – naučte se pracovat s tabulkami a kalkulačkou

Tabulky a kalkulačka jsou povolené pomůcky k maturitě. Přitom Vám dokážou neskutečně usnadnit celou maturitu. V tabulkách naleznete všechny potřebné vzorečky, které nemusíte držet v hlavě. Kalkulačka za Vás zase vypočítá spoustu těžkých operací. Pozor ale na příklady, u kterých se hodnotí postup. Operace nezapomeňte pořádně rozepsat. Jestliže však uvažujete o vysoké, nebo vyšší škole, doporučuji s všechny vzorce naučit. Na těchto školách již budete muset počítat bez tabulek a neznalost vzorců Vás může zpomalit.

Odborné předměty – používejte výrazné barvy

Přehledně uskupené učení rozvržené do nadpisů, podnadpisů, odstavců a odrážek je základním kamenem snadného učení. Použijte do svých zápisů ale také i barvy. Bude pro Vás pak daleko snadnější si na dané úseky učiva vzpomenout jen díky tomu, že si Váš mozek spojí barvu s danou informací.

Také není špatné napsat si barevně složitá slova, popřípadě vzorce na papír (velikým tučným písmem). Tento papír si pak nalepte na zeď místo plakátu, do kuchyně na ledničku a klidně i do koupelny. Těžké slovo / vzorec se Vám automaticky zapíše do hlavy a vy si ho pak u zkoušky jen z hlavy vytáhnete, aniž byste se ho museli složitě učit.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Předchozí článekUltrazvukové špachtle pomůže s problematickou pokožkou
Další článekLenovo rozšiřuje portfolio mobilních zařízení